Le miru

Otopel sem kot preproga, ki vsi hodili so po njej,

dovolj mi je sveta, človeštva in neumnih mej.

Rad odšel bi v samoto, valove bele tam bi štel

slišal več ne bi, kar kdo povedati bi imel.

 

Najbrž res sem nor in blazen,

če miru si le želim.

Če ni mi mar za golazen

in se več je ne bojim.

 

Kdo so strahovi in golazen o katerih govorim,

le notranji je glas, ki spet preblizu mu pustim.

Dovolj mi je že teh prepirov, enkrat on in drugič ta,

za isto mizo jih bom posedel naj se sama zmenita.

 

Strast, narava, hribi, gore, želje – voda brbota.

Spet drugič tema in tišina – v glavi ropota.

Najbrž sem takšna razvalina, ki čas jo je sklesal,

ko skozi življenje sem brodil, ran rdečih sem nabral.

 

Rok Leš

Maša GL

Poslano:
18. 04. 2025 ob 22:43

Oboje mora biti v življenju. Vsako naj pride na vrsto. Bo tako ritem skozi dneve dobro uravnotežen, če bo nekaj časa na vrsti eno, naslednjič pa drugo.


Nekaj strasti, hitrosti in poletov.

In nekaj trenutkov miru, tišine in časa za razmislek.


Zastavica

Milena

Poslano:
19. 04. 2025 ob 08:17

Rad odšel bi v samoto, valove bele tam bi štel

slišal več ne bi, kar kdo povedati bi imel.


Marsikdo si prav to želi.


Lp

Zastavica

Rok Leš

Poslano:
22. 04. 2025 ob 08:11

Hvala za branje in komentarje!!!

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Rok Leš
Napisal/a: Rok Leš

Pesmi

  • 18. 04. 2025 ob 08:09
  • Prebrano 172 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 152.5

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!