
Prevzet od vonja divje rože
Sem se povzpel na vrh visoke gore
V odmev gora zapel sem nov napev
Pojemajoč se vrnil je v uho odmev.
Nespretno sem zagrabil za grmiček
Z roko podrsal sem po grobem lubju
Na roki smolo mi pustilo je rastlinje
Prilepljen kakor muha sem na hribčku.
Razgled je lep in ptice žvrgolijo, priznam,
Lepo je tukaj a gore mi oditi ne pustijo.
Vonj po smreki zdaj me spremlja
Tam stojim in brišem smolo v senci drevja.
Pohodniku, ki sledi le vonjem cvetja
Narava kar tako ne da imetja.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Tomaž Jevšenak
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!