Pohodnik

Prevzet od vonja divje rože 

Sem se povzpel na vrh visoke gore

V odmev gora zapel sem nov napev

Pojemajoč se vrnil je v uho odmev.

 

Nespretno sem zagrabil za grmiček

Z roko podrsal sem po grobem lubju

Na roki smolo mi pustilo je rastlinje

Prilepljen kakor muha sem na hribčku.

 

Razgled je lep in ptice žvrgolijo, priznam,

Lepo je tukaj a gore mi oditi ne pustijo.

Vonj po smreki zdaj me spremlja

Tam stojim in brišem smolo v senci drevja.

 

Pohodniku, ki sledi le vonjem cvetja

Narava kar tako ne da imetja.

Tomaž Jevšenak

Komentiranje je zaprto!

Tomaž Jevšenak
Napisal/a: Tomaž Jevšenak

Pesmi

  • 10. 04. 2025 ob 09:55
  • Prebrano 148 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 129.1

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!