Podoba v razdrobljenem ogledalu

Vzpon in malikovanje individualnosti = zaton civilizacije in človečnosti. 

 

za pojasnilo glej komentar

RAjko Jerama

RAjko      Jerama

Poslano:
10. 04. 2025 ob 05:27
Spremenjeno:
10. 04. 2025 ob 07:45

Um oz. psiha ljudi zahodne hemisfere krepi pojav individualnosti, pri čemer  jim na oltar uspeha (resda lažnega in minljivega) ustoliči tekmovalnost, ločenost, sebičnost in duševno otopelost.

Temeljna vseobsegajoča kozmična povezanost je s tem zasenčena, in celota trpi na račun tiranije nevednosti peščice vase zagledanih snobov.


Če to ni dovolj nazorno pokazano na primeru današnje in post- Kolumbovske USrAnije in Trumpa, potem ne vem, kakšen dokaz še potrebuje slavno ljudstvo.


Om šanti 

Zastavica

miko

Poslano:
11. 04. 2025 ob 22:21

zanimivo, da je za to kriv zahod, ne oderuh, recimo, maharaja.

predvsem pa ne razumem, zakaj si toliko prizadevaš okoli tega, kar imenuješ iluzija.

saj si vendar sam iluzija. in če me, ne ti, tvoj otrok, prosi kozarec vode, mu ga ne dam, ker sem satčitananda al kaj. stop shiting yourself.

lp

Zastavica

RAjko      Jerama

Poslano:
12. 04. 2025 ob 01:21
Spremenjeno:
12. 04. 2025 ob 01:44

užival boš v enosti,

ker vidim, da trpiš

v dvojnosti, zaradi

pomanjkanja izkušnje

Enosti.

Žal, dragi miko, tako očitno,

da kar bode v oči.

boš moral po 2000 letih spet malo priti meditirat v Kašmir.


uff, sedaj se bo pa vsula porcija ranjenega ega



ps: in tudi vem, da je vode dovolj za vse, čeprav bi jo nekateri radi privatizirali (referendum o vodi), in postopoma kar vse božje stvarstvo.  vem, kje bi dobil še kaj več od kozarca vode iz gostoljubnosti in globine srca, pa tudi kje bi še tega, ki ga sicer imam in ga tudi delim z drugimi, ukradli, da bi sami imeli več, tako da me prosim ne etiketiraj kar tako v tri dni.

dokler se osebno ne spoznava, je krivično

Zastavica

miko

Poslano:
14. 04. 2025 ob 18:34

prav. samo ne razdvajaj me na vzhod in zahod. nisem ne bel, ne rdeč, ne moder, ne iz kašmirja, ne iz haloz. mogoče se kdaj spoznava. dva bova in eden. to ni mir, to ni tišina. še.

glede na raven na kateri si, samo to, individuum, je indivisible, nedeljiv.

na tej ravni boš ostal.

lp


Zastavica

miko

Poslano:
14. 04. 2025 ob 18:40

povzpetnik.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

RAjko      Jerama
Napisal/a: RAjko Jerama

Aforizmi

  • 10. 04. 2025 ob 05:09
  • Prebrano 279 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 60.7

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!