
Zemlja v vesolju,
s pogledom v obliki krogle,
v črni luknji, z zvezdami obdana.
Male drobne pike,
z mikroskopom vidne,
v neprestanem ritmu krožijo
in se lovijo.
Malo bolje poglej
v te njihove obraze.
Eni so veseli,
eni prebledeli,
eni v visokih petah,
drugi v copatih,
spet tretji v sandalih.
Vsi za telefoni,
kot da v tem svetu drugega ni,
kot da ves svet
na tehnologiji stoji.
Na igralih matere z otroki.
Otrok pade, se udari,
a nihče ga ne opazi,
nihče ga ne objame,
nihče mu ne daje
potrebne topline,
saj vsi strmijo,
strmijo
in v svojem svetu živijo.
Avto na cesti,
v roki telefon,
se semaforju približa.
Katera luč se je prižgala?
Ne vidi, ne sliši opozorila.
Zmaga na ekranu se prikaže —
ampak zanj rešitve ni,
saj avto še naprej drvi.
Zunaj sedi skupina otrok,
ne govorijo,
vsak v svoj svetleči kvadrat gleda,
ne poskusi odmakniti pogleda.
Čas pa leti, mimo leti,
teče, se ne ustavi.
Telefon pa še vedno dela,
dela
in se ne ozira.
Ja res je, tehnologija je postala vladar
(car, kralj, faraon, as, monarh, sultan, bog ...itd)
... naših življenj.
Lp, Marija
Moderna tehnologija. Tako zelo uporabna, pa tako zelo strupena.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Lana
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!