Vladar sveta

Zemlja v vesolju,
s pogledom v obliki krogle,
v črni luknji, z zvezdami obdana.
Male drobne pike,
z mikroskopom vidne,
v neprestanem ritmu krožijo
in se lovijo.

 

Malo bolje poglej
v te njihove obraze.
Eni so veseli,
eni prebledeli,
eni v visokih petah,
drugi v copatih,
spet tretji v sandalih.
Vsi za telefoni,
kot da v tem svetu drugega ni,
kot da ves svet
na tehnologiji stoji.

 

Na igralih matere z otroki.
Otrok pade, se udari,
a nihče ga ne opazi,
nihče ga ne objame,
nihče mu ne daje
potrebne topline,
saj vsi strmijo,
strmijo
in v svojem svetu živijo.

 

Avto na cesti,
v roki telefon,
se semaforju približa.
Katera luč se je prižgala?
Ne vidi, ne sliši opozorila.
Zmaga na ekranu se prikaže —
ampak zanj rešitve ni,
saj avto še naprej drvi.

 

Zunaj sedi skupina otrok,
ne govorijo,
vsak v svoj svetleči kvadrat gleda,
ne poskusi odmakniti pogleda.
Čas pa leti, mimo leti,
teče, se ne ustavi.
Telefon pa še vedno dela,
dela
in se ne ozira.

Lana

triglav

Poslano:
08. 04. 2025 ob 19:06

Ja res je, tehnologija je postala vladar 

(car, kralj, faraon, as, monarh, sultan, bog ...itd) 

... naših življenj.


Lp, Marija 


Zastavica

Maša GL

Poslano:
11. 04. 2025 ob 21:54

Moderna tehnologija. Tako zelo uporabna, pa tako zelo strupena.


Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Lana
Napisal/a: Lana

Pesmi

  • 08. 04. 2025 ob 16:08
  • Prebrano 191 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 78.5

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!