
Spomladi so vpadnice rožne.
Zelene vijuge krasijo narcise,
ki dajejo sončno barvo pomladi.
Vse vabi, da gremo v središče.
Vabljivo je iti v sredo nečesa -
naj bo to mesto ali vulkan ...
so taki, ki grejo v središče tajfuna,
in drugi v globine k barvitim koralam.
Pomlad nagovarja vse živo, da klije
in vem, da je živih še nekaj ljudi!
Ni jih veliko, a se ne predajo:
sledijo rožnatim cestam v središče,
zbirajo se, razpirajo stene, zidove,
pišejo nove izreke namesto reklam:
pustite pomladi ostati pomladno,
pustite, da mladi grejo na zrak,
naj se prežene zatohlost stoletja,
naj človek ne bo le suženj imetja.
Krasna! Midva se bova zagotovo še srečala v slaščičarni Zvezda v Celju, ali pa v Celjski kulturnici. Lp
... in šla pod dežnikom (brêdla do bréstov) v središče!
Super tole, Nada.
"naj se prežene zatohlost stoletja,"
Lp, M
Ni jih veliko, a so ... čestitke,
lp, Ana
Izvrsno Nado, čestitke! Čekamo još jedno proljeće
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: Nada
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!