Gremo v središče!

Spomladi so vpadnice rožne.

Zelene vijuge krasijo narcise,

ki dajejo sončno barvo pomladi.

Vse vabi, da gremo v središče.

Vabljivo je iti v sredo nečesa -

naj bo to mesto ali vulkan ...

so taki, ki grejo v središče tajfuna,

in drugi v globine k barvitim koralam.

Pomlad nagovarja vse živo, da klije

in vem, da je živih še nekaj ljudi!

Ni jih veliko, a se ne predajo:

sledijo rožnatim cestam v središče,

zbirajo se, razpirajo stene, zidove,

pišejo nove izreke namesto reklam:

pustite pomladi ostati pomladno,

pustite, da mladi grejo na zrak,

naj se prežene zatohlost stoletja,

naj človek ne bo le suženj imetja.

Nada

Svit

Poslano:
29. 03. 2025 ob 09:26

Dobr tole, gremo!

Zastavica

Jernej Jager

Poslano:
29. 03. 2025 ob 10:27

Krasna! Midva se bova zagotovo še srečala v slaščičarni Zvezda v Celju, ali pa v Celjski kulturnici. Lp

Zastavica

Nada

Poslano:
29. 03. 2025 ob 12:07

... in šla pod dežnikom (brêdla do bréstov) v središče!

Zastavica

Ronja

Poslano:
29. 03. 2025 ob 12:12

Odlično povabilo v središče!

Zastavica

triglav

Poslano:
29. 03. 2025 ob 17:20

Super tole, Nada.


"naj se prežene zatohlost stoletja,"


Lp, M


Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
03. 04. 2025 ob 08:32

Ni jih veliko, a so ... čestitke,

lp, Ana

Zastavica

Ivan Gaćina

Poslano:
29. 12. 2025 ob 16:25

Izvrsno Nado, čestitke! Čekamo još jedno proljeće

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Nada
Napisal/a: Nada

Pesmi

  • 29. 03. 2025 ob 09:19
  • Prebrano 381 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 111.37

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!