SARAJEVO

v sarajevu še nisem bil

in ko se sprehajam po prulah

tuhtam da tudi v trnovem

že dolgo nisem bil

 

če greš čez most

ti nihče nič ne more

če greš čez most

si tam

 

mrak nad prulami

je temnejši kot v mestu

saj res zdaj štedimo

ugašamo razsvetljavo vozimo električne avtomobile

 

v sarajevu še nisem bil

in ko odklepam vrata bloka

ugotavljam da tudi

v kleti še nisem bil

 

če greš čez most

ti nihče nič ne more

če greš čez most

si tam

 

Matej Krajnc

Nada

Poslano:
26. 03. 2025 ob 07:27

... in treba je zbrati pogum ... in iti, da si tam! Pesem pomaga!

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
30. 03. 2025 ob 19:10

Smešno je, da se ob pogovoru o "sanjskih" destinacijah (seveda tudi izbira prav Sarajeva in nekaj temačnih besed naredi učinek), se potem spomnimo: saj še nisem bil v kleti bloka ;) ... čestitke,

lp, Ana

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Matej Krajnc
Napisal/a: Matej Krajnc

Pesmi

  • 25. 03. 2025 ob 23:26
  • Prebrano 313 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 119.07

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!