
v sarajevu še nisem bil
in ko se sprehajam po prulah
tuhtam da tudi v trnovem
že dolgo nisem bil
če greš čez most
ti nihče nič ne more
če greš čez most
si tam
mrak nad prulami
je temnejši kot v mestu
saj res zdaj štedimo
ugašamo razsvetljavo vozimo električne avtomobile
v sarajevu še nisem bil
in ko odklepam vrata bloka
ugotavljam da tudi
v kleti še nisem bil
če greš čez most
ti nihče nič ne more
če greš čez most
si tam
... in treba je zbrati pogum ... in iti, da si tam! Pesem pomaga!
Smešno je, da se ob pogovoru o "sanjskih" destinacijah (seveda tudi izbira prav Sarajeva in nekaj temačnih besed naredi učinek), se potem spomnimo: saj še nisem bil v kleti bloka ;) ... čestitke,
lp, Ana
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: Matej Krajnc
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!