
S kršitvijo priporočila naj ne jem od drevesa spoznanj pridobim svobodo izbire,
ko okusim prepovedan sad se mi odprejo oči za prav in narobe,
za dobro in slabo, za oblečeno in golo, za laž in resnico;
očitno nisem vedel, da zavest sploh imam,
kaže, da sem odslej za svoja početja
odgovoren jaz, ne pa Tvorec,
ki mi je priložnost
dal.
Spoznanje nalaga odgovornost. Odlično napisano!
OJ, Milena,
skoraj vsa moja spoznanja
temeljijo na "napakah", ki sem jih storil.
Hvala za dotik.
Pri tej pesmi se mi zdi še posebej zanimiva struktura, saj na nek način tudi beseda izginja in se zdi tudi, da se v tej grešno pridobljeni svobodi tudi sami vse bolj izgubljamo. Čestitke!
Milan Ž. - Jošt Š.
Rabutanje prepovedanega sadeža! Res luštna ideja. :) :)
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: Svit
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!