Pesek časa

Zrno za zrnom
je padalo skozi ozko grlo časa,
in jaz – jaz sem le gledal.

 

Hotel sem preložiti trenutek,
čakal nekaj neopredeljenega,
živel za nekoč.

 

A pesek ni poznal usmiljenja,
ni se oziral nazaj,
ni čakal name.

 

Ko je padlo zadnje zrno,
sem spoznal –
bil sem le opazovalec lastnega konca.

TimotejB

Maša GL

Poslano:
18. 03. 2025 ob 00:37

Pesek ne čaka.

Teče naprej do konca, kot vse in vsi.


Lepa.

Zastavica

Ronja

Poslano:
18. 03. 2025 ob 10:31

Zrno za zrnom ...


Odlična!

Zastavica

faeq

Poslano:
18. 03. 2025 ob 20:18

Lepoo.

Lp, Faeq

Zastavica

RAjko      Jerama

Poslano:
20. 03. 2025 ob 16:28

in peščeno uro obrne se

ti pa živiš naprej





***********. O prelivanju Tišine v njeno nasprotje (1-3) .************
na  https://www.svetlikanje.si/pesem/Je/rama/

Tišina je naravna uteha za skrajno razigranost.
Izrazna razigranost je radostno nadaljevanje vrhunske Tišine.

V vrhunski Spokojnosti je izvir poskočne izraznosti.
Presežna razigranost se spontano povrne nazaj v Tišino.

Ko Tišina doseže svoj vrhunec, z radostjo spet zapleše v poskočnem ritmu.
Ko se življenje skrajno razigra, Tišina postane najboljša prijateljica.
******************************

Zastavica

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
22. 03. 2025 ob 08:46

Drobljenje življenja! Čestitke!

Milan Ž. - Jošt Š. 

Zastavica

TimotejB

Poslano:
22. 03. 2025 ob 09:17

Hvala.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

TimotejB
Napisal/a: TimotejB

Pesmi

  • 17. 03. 2025 ob 14:48
  • Prebrano 385 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 287.9

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!