
V dežju plesala sem, ko je jokalo nebo,
vsaka kaplja je šepetala: »To mora tako,«
Mokre stopinje na poti so stale,
a vem, da z razlogom to pot so izbrale.
Sneg se je spustil, zabelil je svet,
kot belo odejo, ki skriva nam greh.
A v tisti belini sem našla odgovor,
vsak dan je poglavje, življenski pogovor.
Ko pride pomlad in cvetlice vzklijejo,
so sanje, ki iz temnih korenin oživijo.
Zemlja pokaže, da nič ni zaman,
vsak padec in dvig je skrbno izbran.
Jutranji zrak je kot glas iz neba,
govori mi: »Uživaj, ne boj se sveta,«
Svežina me kliče, naj vdihnem ta čas,
saj to je trenutek, ki res šteje za nas.
Dež, sneg in cvetlice mi znova govorijo,
da vse kar se zgodi, me z razlogom učijo.
Ne bojim se prihodnosti, vem, da bo čar,
ne more me presenetiti nobena stvar.
Zato plešem v dežju, snegu, soncu in vetru,
živim ta trenutek, vsakega v svojem spektru.
Vsak dih je darilo, vsak korak je moj plan,
in vse kar se zgodi, je del mojih sanj.
čestitke, Nina. skrivnost, čeprav jo kdaj obupano hočemo razrešiti, je po mojem gonilo vsega. prebuditi se v zavest trenutka, v katerem je vse, se mi ne zdi majhna stvar, temveč modrost. no, na nek način je življenje dolgo in želim ti, da tega kar si napisala v tem svetlem trenutku, tudi v temnejših časih ne pozabiš.
lep pozdrav,
m.
Optimizem je most preko marsikatere prepreke.
Nina, dobrodošla na pesem.si! Lepo, da si se nam pridružila!
Milan Ž. - Jošt Š.
Komentiranje je zaprto!

Napisal/a: Nina Kucler
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!