
Tole lahko preberete tako kot piše, ali pa kot :
vertikalni pregled
leve obrazne
hemisfere ... ;-)
Lepo nedeljo vsem!
žvečim tole - punčka veka, pa nikakor, da okusim pravo reč
Punčica je, se razume, a za tole piko sem jo malce 'pozoomiral' ... ;-)
še mi ne gre :) punčica veke?
punčica bi bilo dovolj?
Oj, Irena!
Ja, če se pogledam v ogledalo in naštevam dele obraza od spodaj navzgor, bom nad 'mostičkom' (ki je del priletnega zobovja :) zagledal 'punčko' (punčico), potem je 'veka' in na vrhu je 'malo pleše' (ker ni cela pleša, ker gledam samo levo polovico obraza tega bednega 'starčka' ... kapiš? ;-))
punčka me je zmedla :D za mostiček in plešo ok
kaj pa če vseeno ostane punčica?
Malce je zmedena tale 'punčka' ... (Malo 'jokca', malo pleše :) Kaj pa vem ...
punčica je lahko v pomenu punčke, da je pa punčka v pomenu punčice očesa je pa bolj ugankarsko
Ja, spoštovana Ronja, se povsem strinjam s tvojo ugotovitvijo ... In tudi tvoj predlog, spoštovana Irena, bom upošteval, čeprav bi rad ohranil tisto prvotno negotovost oz. zmedenost punčice ( = punčke), ki se trenutno nahaja nad mostičkom in še ne vemo točno, kako se bo vse skupaj zadeva končala ...
Dekleti, a je to sploh kej, al vse skupaj enostavno zbrišem?
Kaj torej poreče strokovna žirija? ;-)
Ne briši!
Meni je namreč všeč oboje, tako s punčko kot s punčico. Kot sem napisala s punčko je bolj ugankarsko, kar pa ni nujno slabo.
punčica je pa v pomenu punčke (deklice) tudi v SSKJ
1.in2. so ok
v 3.pa bi mogoče lahko izpostavil čelni lok, namesto obrvi (ki noče biti brv :D)
.. in, saj to že veš: odločaš sam.
M
Drage moje ... :) Mislim, da bi tole zdaj lahko bila končna verzija ... Hvala za pomoč pri 'kovanju' tele ● ! Vsem en lp!
Če gre za naštevanje (kaj vse je nad mostičkom), bi mogoče pomagale vejice, a običajno so pike brez ločil ;)
lp, Ana
Oj, Ana! To, da so 'pike' brez ločil, smo nekoč že dorekli, kajne ... ;-) Ravno zato nisem uporabil vejic, čeprav sem naštel nekaj delov obraza, ki si sledijo po vrstnem redu, od spodaj navzgor, in pri tem, (priznaj :), 'nakvačkal' odlično piko, s prav posebno zgodbo ...
(mepravzanimakomubotošekdajuspelo.press:)
Ja, saj priznam, ampak doumem jo, če jo preberem tako:
nad mostičkom
punčica
veka
guba
čelo
;)
Evo! Nova kratka 5vrstična oblika pesmi : VEJICA ! ;-)
Posrečeno (in najbrž bi se morala graditi s smiselnim naštevanjem ;)
lp, Ana
In prva je ravnokar podčrtana ...
Čestitke!
============= ;-)
Komentiranje je zaprto!

Napisal/a: peti element
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!