nad mostičkom

punčica veka 

guba čelo

 

peti element

peti element

Poslano:
23. 02. 2025 ob 15:18

Tole lahko preberete tako kot piše, ali pa kot :

vertikalni pregled

leve obrazne

hemisfere ... ;-)

Lepo nedeljo vsem!

Zastavica

pi - irena p.

Poslano:
23. 02. 2025 ob 20:51

žvečim tole - punčka veka, pa nikakor, da okusim pravo reč

Zastavica

Ronja

Poslano:
23. 02. 2025 ob 20:56

Ta punčka je bolj punčica?

Zastavica

peti element

Poslano:
23. 02. 2025 ob 21:21

Punčica je, se razume, a za tole piko sem jo malce 'pozoomiral' ... ;-)

Zastavica

pi - irena p.

Poslano:
23. 02. 2025 ob 21:29

še mi ne gre  :) punčica veke?

punčica bi bilo dovolj?


Zastavica

peti element

Poslano:
23. 02. 2025 ob 21:49

Oj, Irena! 

Ja, če se pogledam v ogledalo in naštevam dele obraza od spodaj navzgor, bom nad 'mostičkom' (ki je del priletnega zobovja :) zagledal 'punčko' (punčico), potem je 'veka' in na vrhu je 'malo pleše' (ker ni cela pleša, ker gledam samo levo polovico obraza tega bednega 'starčka' ... kapiš? ;-))

Zastavica

pi - irena p.

Poslano:
23. 02. 2025 ob 21:56

punčka me je  zmedla :D  za mostiček in plešo ok


kaj pa če vseeno ostane punčica?

Zastavica

peti element

Poslano:
23. 02. 2025 ob 22:28

Malce je zmedena tale 'punčka' ... (Malo 'jokca', malo pleše :) Kaj pa vem ...

Zastavica

Ronja

Poslano:
23. 02. 2025 ob 22:34

punčica je lahko v pomenu punčke, da je pa punčka v pomenu punčice očesa je pa bolj ugankarsko

Zastavica

peti element

Poslano:
23. 02. 2025 ob 23:04

Ja, spoštovana Ronja, se povsem strinjam s tvojo ugotovitvijo ... In tudi tvoj predlog, spoštovana Irena, bom upošteval, čeprav bi rad ohranil tisto prvotno negotovost oz. zmedenost punčice ( = punčke), ki se trenutno nahaja nad mostičkom in še ne vemo točno, kako se bo vse skupaj zadeva končala ... 




Zastavica

peti element

Poslano:
23. 02. 2025 ob 23:13

Dekleti, a je to sploh kej, al vse skupaj enostavno zbrišem?




Kaj torej poreče strokovna žirija? ;-)

Zastavica

Ronja

Poslano:
23. 02. 2025 ob 23:20

Ne briši! 

Meni je namreč všeč oboje, tako s punčko kot s punčico. Kot sem napisala s punčko je bolj ugankarsko, kar pa ni nujno slabo.

punčica  je pa v pomenu punčke (deklice) tudi v SSKJ

Zastavica

triglav

Poslano:
24. 02. 2025 ob 09:13

1.in2. so ok

v 3.pa bi mogoče lahko izpostavil čelni lok, namesto obrvi (ki noče biti brv :D)

..  in, saj to že veš: odločaš sam.

M

Zastavica

peti element

Poslano:
24. 02. 2025 ob 13:05

Drage moje ... :)  Mislim, da bi tole zdaj lahko bila končna verzija ... Hvala za pomoč pri 'kovanju' tele ● ! Vsem en lp!

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
27. 02. 2025 ob 18:21

Če gre za naštevanje (kaj vse je nad mostičkom), bi mogoče pomagale vejice, a običajno so pike brez ločil ;)

lp, Ana

Zastavica

peti element

Poslano:
27. 02. 2025 ob 23:44

Oj, Ana! To, da so 'pike' brez ločil, smo nekoč že dorekli, kajne ... ;-) Ravno zato nisem uporabil vejic, čeprav sem naštel nekaj delov obraza, ki si sledijo po vrstnem redu, od spodaj navzgor, in pri tem, (priznaj :), 'nakvačkal' odlično piko, s prav posebno zgodbo ... 

(mepravzanimakomubotošekdajuspelo.press:)

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
28. 02. 2025 ob 18:10

Ja, saj priznam, ampak doumem jo, če jo preberem tako:

nad mostičkom

punčica 

veka 

guba 

čelo

;)


Zastavica

peti element

Poslano:
28. 02. 2025 ob 19:04

Evo! Nova kratka 5vrstična oblika pesmi : VEJICA ! ;-) 


Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
28. 02. 2025 ob 19:08

Posrečeno (in najbrž bi se morala graditi s smiselnim naštevanjem ;)

 lp, Ana

Zastavica

peti element

Poslano:
28. 02. 2025 ob 19:46

In prva je ravnokar podčrtana ...

Čestitke!


============= ;-)

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

peti element
Napisal/a: peti element

Pesmi

  • 23. 02. 2025 ob 14:43
  • Prebrano 307 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 54.2

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!