ONA


Čeprav govorita,
da sta ponosna nanjo,
ve za rane,
ki bodo vedno zaskelele:
ni videla prvih rdečic
in nespretnih laži;
ni ju prijela za roko,
ko sta bila negotova;
ni ju dvignila,
ko sta se hotela dotakniti zvezd.
Sprejela je občutke krivde,
bolečino hrepenenja ...

 Odločila se je,

da bo najprej ženska,
ki se ne da ustrahovati,
da bo glas razčlovečenih Irank,

da bo glas vseh žensk.
Sprejela je samico
in dneve,
ki so samo premica -
trpljenja.
In vsako jutro vstane.

 Ve,

zakaj se je potrebno
boriti z mlini na veter.
Narges Mohamedi.



nada pecavar

Ana Porenta

urednica

Poslano:
18. 02. 2025 ob 12:37

Pesem se me je dotaknila. Morda bi le njeno ime uporabila le enkrat, na koncu. Kaj meniš?


Lp, Ana


Zastavica

nada pecavar

Poslano:
19. 02. 2025 ob 09:53

Ja, bolje je, da se šele na koncu razkrije,hvala , pozdrave Nada

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
19. 02. 2025 ob 10:05

Čestitke k pesmi,

lp, Ana

Zastavica

nada pecavar

Poslano:
19. 02. 2025 ob 10:16

Ko sem jo spet prebirala, se mi je še nekaj utrnilo, da bi dodala verz

....

da bo glas razločevenih Irank;

dodam 

da bo glas vseh žensk.

Kaj meniš?

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
19. 02. 2025 ob 12:17

Sem dodala, tudi meni se zdi, da je še boljše tako,

lp, Ana

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

nada pecavar
Napisal/a: nada pecavar

Pesmi

  • 13. 02. 2025 ob 10:37
  • Prebrano 215 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 14.26

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!