Nisem

Sem bil,
in potem zopet nisem,
sem želel
a nisem smel.

Sem naredil korak,
brez kril hotel poleteti visoko v zrak.
Pogum sem zamenjal za sum,
izgubil vse lastne jaz-e,
dvomil sam vase.

"Nisem, nisem kriv!"
kričim !
glas odmeva
se nazaj zapodi,
v obraz mi zakriči
„kriv si, kriv si le ti!“

Pokrivam si ušesa,
na oči izlivajo solze besa.
"Tiho, tiho"
rečem si,
nisem nisem sam,
imam prijatelja,
ime mu je Sram!

Tam je, tam je
zelena trata,
po njej bova skakala,
iščem, iščem
štiri peresno deteljico,

a ni je,
in ni,
imajo me za ptico,
ki nima svoje jate. 

 

Šejla Silić

Maša GL

Poslano:
12. 02. 2025 ob 21:24
Spremenjeno:
12. 02. 2025 ob 21:24

Vidim otroka, ki je sam, se ne znajde. Vidim okolico, ki ga tlači še globlje.

Eno deteljico zanj ♧

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
15. 02. 2025 ob 18:01

V imenu uredništva dobrodošel na našem portalu, Šelja Silić :)


LP, Lidija

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Šejla Silić
Napisal/a: Šejla Silić

Pesmi

  • 12. 02. 2025 ob 13:59
  • Prebrano 206 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 84.95

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!