PRITI DO SEBE

PRITI DO SEBE

Stalno nosimo krive misli

občutja jeze in sovraštva

naša blagost je prekrita

z maščevalnostjo in polno straha.

 

Jeza je znana posledica srda

v kateri maščevalnost umovanja živi

a tam kjer ne čutimo ljubezen

v takšnem okolju se pekel mudi.

 

Preizkušam sebe svoj razum

v tišini razmišljam da dušo zbudim

ker potrebuje moj zunanji mir.

 

Vsi smo v stalni čustveni povezavi

pozabljamo na voljo njen izvor

duša potrebuje mir zunanji

zato je navaden klepet za mnoge nor.

 

Oslanjamo se na zunanje misli

a v srcu je nered nemir

poizkušam ga obiskati

saj je dom mojega telesa

a v njemu najdem zavrženi mir.

 

 

 

 

 

tomi

Maša GL

Poslano:
11. 02. 2025 ob 21:10

Pomenljiva in resnična.

Sebe najti, k sebi priti. Ni lahko, hitro se človek izgubi.

Zastavica

tomi

Poslano:
13. 02. 2025 ob 16:17

Lepo se mi zdi da spremljaš duhovno stran ki je mnogim bolj odročna, čeprav ona nosi svet in vesolje. Hvala   Tomi

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

tomi
Napisal/a: tomi

Pesmi

  • 11. 02. 2025 ob 12:45
  • Prebrano 141 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 21.44

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!