
PRITI DO SEBE
Stalno nosimo krive misli
občutja jeze in sovraštva
naša blagost je prekrita
z maščevalnostjo in polno straha.
Jeza je znana posledica srda
v kateri maščevalnost umovanja živi
a tam kjer ne čutimo ljubezen
v takšnem okolju se pekel mudi.
Preizkušam sebe svoj razum
v tišini razmišljam da dušo zbudim
ker potrebuje moj zunanji mir.
Vsi smo v stalni čustveni povezavi
pozabljamo na voljo njen izvor
duša potrebuje mir zunanji
zato je navaden klepet za mnoge nor.
Oslanjamo se na zunanje misli
a v srcu je nered nemir
poizkušam ga obiskati
saj je dom mojega telesa
a v njemu najdem zavrženi mir.
Pomenljiva in resnična.
Sebe najti, k sebi priti. Ni lahko, hitro se človek izgubi.
Lepo se mi zdi da spremljaš duhovno stran ki je mnogim bolj odročna, čeprav ona nosi svet in vesolje. Hvala Tomi
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: tomi
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!