
Pomlad (Otroštvo)
Zemlja diha pod bosimi stopali,
trave vzvalovijo v ritmu korakov.
Dlani lovijo vetrič v zraku,
učijo se dotikati prihodnosti.
Poletje (Mladost)
Sonce pleše med sencami,
telo je lahkotno, brez meja.
Vsak korak odkriva nova obzorja,
mladost gori v ritmu svetlobe.
Jesen (Odraslost)
Veter raznaša šepet listja,
dlan počiva na moči preteklosti.
Koraki so trdni, poti znane,
tiho vodijo nazaj domov.
Zima (Starost)
Sneg zabriše odtise dni,
misli blodijo po spominih.
Glasovi bledijo v tišino,
svet se oži, nebo se zapira.
Življenje teče kakor letni časi ... Lepa.
Lepo si zabojel letne čase in življenje. Bog daj, da bi vsi prišli do zime! Pa zanimivo, ker je navadno rečeno, da je starost jesen življenja, ti si malo drugače postavil letne čase skozi življenje.
Jesen je najbolj rodovitna, pozimi pa vse nekako zamre, počiva. Kot človek na stara leta. Le da zime niso več to kar so nekoč bile. LP
Timotej, to je povzetek od Otroštva do Starosti. In lepo zveni tudi tako! Zadeto! Lp, Caki
OMOS
Zemlja diha pod bosimi stopali,
Sonce pleše med sencami,
Veter raznaša šepet listja,
Sneg zabriše odtise dni.
Lepo si nas popeljal skozi letne čase.
Lep pozdrav, Dejan
Lepa. Domiselni potopis.
Letni časi.
Časi let.
Zelo posrečeno.
LP, Lidija
Hvala Lidija, zelo posrečeno si me osrečila :)
Komentiranje je zaprto!

Napisal/a: TimotejB
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!