
V temni noči lepa zvezda zažari,
jo gleda na tisoče žalostnih oči,
jim duša peša, up v zrak puhti,
ni sreče, ne upanja na boljše dni.
Nikar ga ne človeka silit’ v beg,
ga zadržal ne bo tudi ne najvišji sneg,
usodi vstran zbežati se ne da,
tud’ če želiš pobegniti na kraj sveta.
Nikar ne gledat množica v nebo,
sanje z zvezdo se bodo skrile za goro,
v očeh ostal bo sila temni nočni strah,
ki z jutrom ostal bo samo sončni prah.
DaniB, dobrodošel na pesem.si! Veliko ustvarjalnega elana ti želim!
Milan Ž. - Jošt Š.
Komentiranje je zaprto!

Napisal/a: DaniB
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!