Sončni prah

V temni noči lepa zvezda zažari,
jo gleda na tisoče žalostnih oči,
jim duša peša, up v zrak puhti,
ni sreče, ne upanja na boljše dni.

 

Nikar ga ne človeka silit’ v beg,
ga zadržal ne bo tudi ne najvišji sneg,
usodi vstran zbežati se ne da,
tud’ če želiš pobegniti na kraj sveta.

 

Nikar ne gledat množica v nebo,
sanje z zvezdo se bodo skrile za goro,
v očeh ostal bo sila temni nočni strah,
ki z jutrom ostal bo samo sončni prah.

DaniB

Maša GL

Poslano:
12. 02. 2025 ob 22:28

Lepa pesem

Zastavica

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
14. 02. 2025 ob 14:44

DaniB, dobrodošel na pesem.si! Veliko ustvarjalnega elana ti želim!

Milan Ž. - Jošt Š.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

DaniB
Napisal/a: DaniB

Pesmi

  • 10. 02. 2025 ob 06:48
  • Prebrano 132 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 34.3

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!