V očeh rudarja

Pogledali smo v sonce in mu pomežiknili

kmalu se vrnemo k  domačemu ognjišču

smeh preganja čas med spustom v globino

ideje se delijo

v penziji grem na rajske otoke

objemala me bo toplota

o kako si privoščimo

tu je hlad in veter

samo še nekaj dni mučne službe pod zemljo

 

kolikokrat je že šla mimo

nevarnost nima vonja

danes je lovila drugačna tema

ki te ne izpusti

zastal je dih

duša potuje skozi kamnino na površje

mimo kameratov v nebo

tam bo kopala rudo večnosti

Maks Jamski

Ronja

Poslano:
21. 01. 2025 ob 10:46

Boleče

Zastavica

Nada

Poslano:
21. 01. 2025 ob 12:19

Težko, težko ... pesem iz bolečine.

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
21. 01. 2025 ob 20:36

Ruda - gruda.

I.R.P.

Zastavica

Maša GL

Poslano:
21. 01. 2025 ob 22:18

Tragedija.


Lepa pesem, z občutkom. Hvala.

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
27. 01. 2025 ob 10:19

 Pesem, ki je posvetilo umrlim  nedavni tragediji.


Popravi tukaj:

"kmalu se vrnemo ??v domače ognjišče ( k ognjšču!)


Pomislek tudi tukaj - ( ne potrebuješ zaznamovanega besednega reda, saj ne loviš metrike ali rim, to je pesen v prostem verzu)

 namesto

tam kopala bo rudo večnosti

tam bo kopala bo rudo večnosti


 

Zastavica

Maks Jamski

Poslano:
27. 01. 2025 ob 14:00

Hvala za popravke. Sem popravil.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Maks Jamski
Napisal/a: Maks Jamski

Pesmi

  • 21. 01. 2025 ob 10:21
  • Prebrano 215 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 130.02

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!