Kako je včasih ...

Kako je včasih neizrekljivo mučno

poslušati ta pusti, zimski veter,

škrebljati pozno v noč pod tlako lučno

te stihe in pošiljati jih v eter!

 

Čakati, da prebodeno ti dušo

nekdo zaceli spet s pohvalo slepo,

ki še ne ve, da kadar bo pod rušo,

dobil bo v usta za zahvalo - kepo.

 

Prebirati svoj lastni mizerere

in zbrati ga, dvomeč, v nekakšno knjigo;

za blagor naroda, ki sploh ne bere,

ki mu za pesmi mar je eno figo.

Matej Krevs

Selena

Poslano:
20. 12. 2024 ob 10:57

Jaz veliko berem in tvoje pesmi so mi všeč, a ocena je le 5, ker več kot 5 dati jaz ne smem.

Zastavica

Milena

Poslano:
20. 12. 2024 ob 14:47

Enako velja tudi za mene. Tvoje pesmi rada prebiram, a ocena je žal le 5.

Zastavica

TimotejB

Poslano:
20. 12. 2024 ob 16:59

Napišem pesem.

Malo počakam.

Sledi "umetniška" obdelava.

Objavim jo na pesniškem portalu.

Čakam na odziv.

 

Dobra 3.1

Neizdelana 1.3

Povprečna 2.5

 

Prebrano dvanajstkrat. Čista Polomija!

Po šolsko bi temu rekli "sedi dve! in naj

se mama jutri zglasi pri razredničarki".

Ko se neham kujati, ugotovim,

da je tako ali tako najpomembnejše zdravje,

zato na http://www.kulinarika.net objavim recept za možgane z jajci.

Zastavica

Maša GL

Poslano:
21. 12. 2024 ob 01:54

Odlična je!

Besede ravno na pravih mestih, da se začuti ta mučnost, bol, želja po nekaj narediti - narediti dobro.

Vidim, da nas veliko tukaj navija za zbirko. Upam, da jo dočakamo.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Matej Krevs
Napisal/a: Matej Krevs

Pesmi

  • 20. 12. 2024 ob 08:48
  • Prebrano 306 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 213.06

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!