Lunini monologi 43

Samo gledam, ne skrbite,
nič ne nameravam ukreniti,
gledam že od nekdaj.
(Kdaj že je nastopil ta začetek večnosti, ko ste mi narisali oči?)

Torej jaz gledam:
Preko Sibirije leti jumbo jet Austrian - airlines
na liniji Dunaj - Tokio.
Jutri bo ...

V pesku na plaži pred Strunjanom
še vedno štrli v zrak potička,
zraven prevrnjena kanglica.
Punčke, ki se je igrala,
ne vidim, ker nekje spi.
Če ne joka ...

V zaledju bojne črte bejrutski vojak
tipka v tastaturo telefončka.
Vidim njegov nasmeh.
Solzo na konici nosu?
Bi rad ... ?

Impresija. Vidim in ničesar ne bom naredila.
Vse bi vam pokvarila.
Samo preplavala bom svoj današnji odsek neba.
In gledala, če tako hočete.

Lidija Brezavšček - kočijaž

Komentiranje je zaprto!

Lidija Brezavšček - kočijaž
Napisal/a: Lidija Brezavšček - kočijaž (urednica)

Pesmi

  • 15. 10. 2009 ob 22:47
  • Prebrano 695 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 196

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!