ZVONENJE

Izpita je kot stari, trhli trsi,
neštetokrat odrli so ji kožo.
Izpite njene so ogromne prsi,
neštetokrat izruvali ji rožo.

 

Razkljuvano srce je, v jetrih črvi,
kot da ne vidijo, kako sopiha,
so strupi v njenen drobu, mesu, krvi ...
brez milosti se le po njej udriha.

 

Se brani z ognjem, vetrom, vodo,
potresi, mrazom in vulkani;
še prišli, vem, udarci njeni bodo.
Glej, letos huje je, kot si upal lani.

 

Nihče ne ve, kdaj človek se predrami,
kdaj neha se zajedati v sredico.
In gledam tebe - zatopljen si v origami,
papir počasi spremeni se v ptico.

nada pecavar

Ronja

Poslano:
18. 11. 2024 ob 16:38

O, naj se le nasmešek prikrade in upanje!

Zastavica

Maša GL

Poslano:
19. 11. 2024 ob 01:02

Mati narava.

Se bo preoblekla.

Zastavica

tuskulum

Poslano:
19. 11. 2024 ob 08:28

... kdaj človek se predrami ..... 

čestitke!

Zastavica

nada pecavar

Poslano:
19. 11. 2024 ob 21:55

Predzadnji verz me malo matra

Gledam tebe - zatopljen si v origami,

papir počasi spremenise v ptico.

mogoče bi bilo bolje

Gledam tebe -delaš origami,

papir počasi spremeni se v ptico.

Zastavica

Ronja

Poslano:
20. 11. 2024 ob 08:43
Spremenjeno:
20. 11. 2024 ob 08:43

Meni je bolje zatopljen si...

Lepše nakaže, da je v svojem svetu, v drugih mislih... Globji pomen mi da.


Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
22. 11. 2024 ob 17:03

Tudi meni - pesem mi je všeč, ne zdi pa se mi preveč posrečen njen  naslov (kot posledica gledanja te ptice, ki je šele na koncu), premisli,

lp, Ana

Zastavica

nada pecavar

Poslano:
23. 11. 2024 ob 16:50

Naslov -prvoten je bil - lažje grem naprej -se ti zdi boljši? 

Spremenila sem ga, da bi poudarila poanto, da vedno lahko najdeš razlog za nasmešek-kljub vsemu. 

Mogoče je pa to pretrd pristanek iz naslova v pesem, čeprav se  spremembe na bolje skrivajo že prej - narava se upira, vprašanje, kdaj bo prišlo so njih, jih na nek način nakazuje, zelo verjetno bo to generacija naših potomcev.

Pozdrave Nada

Zastavica

nada pecavar

Poslano:
25. 11. 2024 ob 10:36

Če prav razumem,  ti Lažje grem naprej tudi ne sede.

Drugi predlogi

Kljub vsemu nasmešek

Kdaj bo prepozno

Zvonenje

Ali varianta, da jo pustim brez naslova

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
25. 11. 2024 ob 13:24

Pozdravček, Nada, zdaj se osredotočaš na drugi del pesmi, se mi pa kljub vsemu zdi prvi del zelo tehten. Zvonenje mi je od novih še najbolj všeč, bi pa pomislila na kako besedo (b. zvezo), ki bi v črnini vsebovala tudi žarek (a ne le svetlobe). Ne vem, če sem dovolj dobro oblikovala te svoje pomisleke glede naslova?

Lp, Ana

Zastavica

nada pecavar

Poslano:
25. 11. 2024 ob 16:13

Spremenila sem v Zvonenje - opozarja in prebuja energijo, ki bo pripeljala do sprememb,

Hvala, pozdrave Nada

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
25. 11. 2024 ob 17:07

Prav, boljše, čestitke k pesmi,

lp, Ana

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

nada pecavar
Napisal/a: nada pecavar

Pesmi

  • 18. 11. 2024 ob 08:53
  • Prebrano 417 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 182.35

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!