
Otvaraš knjigu
na stranici lijepog
subotnjeg popodneva
s glasom tajnim
gubiš se u zagrljaju
spasonosnog Strpljenja. Misao ti
zatvara knjigu odjekom:
Ne daj se smesti nad zaspalim
pepelom ognjišta
Ne okreći se za tugom
opustjelih brijestova
Ako načas zalutaš u nerazumljivom
govoru korijenja
ne žali -
iz tamnog mulja uvijek će
bijeli lopoč izrasti
Čekaj ga u sve dane
u svim okusima Trpnje
na svim stranicama povijesti
u svim zagrljajima Radosti
Ne tuguj za otkucajima podneva
za jatima koja se ne vraćaju
za ljubavima koja se ne bude
Ne daj se smesti nad izvorima
rijeka ponornica. Ne kucaj na vrata
uveloj ruži
Krhkost njena bića nije nerazmrsiva
ako je nježno zagrliš
i ne pitaš
što joj je u suštinu zapisalo
gudalo Vremena i kamo teče
sudbinska matrica rijeka prolaznosti Samo pruži ruku pjesniku dok začaran predaje se
nedopjevanom traganju i trajanju
dok zatvara knjigu jesenjeg neba
gluhog i sumornog kao
počinak vječni
Oh, kako lepo, tole bi pa kar še brala! Mirko, prekratka je ...
Hvala lijepa, draga Majda.
Pozdrav iz SA
Mirko, čudovito. Pesem ima tako tekoči ritem, da jo bralec prebere z enim vdihom, s tistim nepozabnim evergrenom "ne daj se mladosti"
Čestitke, lp, Caki
Istinsko talasanje tajanstvene zaista subtilne percepcije autora.
a to si ti Mirko, koji uvijek iznova udušavljavaš verzima poput:
iz tamnog mulja uvijek će
bijeli lopoč izrasti
Čekaj ga u sve dane
u svim okusima Trpnje
na svim stranicama povijesti
u svim zagrljajima Radosti
a onda je svaki iduči redak samo još
mnogo značajni priljev istine.
Čestitam.
RA
Hvala Rajko na pažnji i krasnom osvrtu. Zadovoljstvo mi je i čast.
Lijep pozdrav...!
Čestitke k pesmi tudi z moje strani,
lp, Ana
Čestitke, Mirko ! Še 5 km je manjka. ( :)> Lepo bodi, Majda.
Draga Majda, veoma sam počašćen. HVALA LIJEPA.
mp
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: mirkopopovic
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!