ODZVALA SEM SE VABILU

 

Pokukalo, me požgečkalo, 

pobožalo, na plan zvabilo.

Za roko me prijelo,

na potep peljalo.

Tjakaj med drevesa,

zdaj po mehkem mahu,

in po blatu, ne več prahu,

noga se sprehaja,

krogla z žarki mi z neba nagaja,

listke veter razčesava.

 

Ko me hrib upeha,

sedem na najbližjo skalo,

diham in poslušam.

Se oglasijo vreščeče srake,

kanja žvižgajoče jadra med oblake,

leta tam sinica prhutaje,

ritem detelj daje ropotaje.

Šoje oponašajo sireno,

sova gleda me bakreno,

kos se v grmu skriva,

vrabec v luži se umiva.

Zraven gobe so različne,

ne poznam jih, a so kot spletične,

ki obkrožajo lesene štore

in raztresajo s klobukov spore.

 

Hvala sonce ti za to vabilo,

si jesen s svetlobo poživilo.

olgasem

RAjko      Jerama

Poslano:
09. 10. 2024 ob 19:07

Prebral sem in užival tudi.

Pisani, zvoči utrinki, s katerim si/nam polepšaš dan.


lep  večer še naprej

Zastavica

olgasem

Poslano:
09. 10. 2024 ob 20:22

Hvala, za tvoj čas in utrinek.

Tudi tebi lep večer

Olga

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

olgasem
Napisal/a: olgasem

Pesmi

  • 09. 10. 2024 ob 16:56
  • Prebrano 210 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 151.97

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!