takšen je

gledam

takšen je ta cvet

krvav

muka

ob reki pod klavnico

hranim labode

do centra se krik ne sliši

do pokopališča utihne

v cerkvi kadilo diši

vrba

ali je živa

karkoli

takšna je

na tem kraju

jutra so že blazna

zakaj 

grem in ubijam z besedo

kjer reka zavije

neko grmovje rumeno cveti

v nebesih

o pridigarji črni

v nebesih ki so le za ljudi

slišim

usmiljenje

gledam nasmehe

topljenega sira

v petek le postrvi

in ko pridem na vrsto

sveta pomagavka

poskušam najti 

eno samo dobro delo

za odkupnino

krvavi cvet

muka

 

takšen je

 

 

 

miko

RAjko      Jerama

Poslano:
24. 09. 2024 ob 09:58
Spremenjeno:
24. 09. 2024 ob 09:58

Se razume, miko

cvet = svet

v nebesih , ki so samo za "ljudi",
ki odvračajo oči 
od soljudi in bitij, ki tudi imajo oči.

Takšen je ta cvet
in bomo poskušali, da ne oveni.

Lepo, a boleče opisana distopija, se pretaka
skozi te verze.

      pozdrav zate         odposlan v upanju na boljši jutri      Raj.ko  JeRama

Zastavica

miko

Poslano:
24. 09. 2024 ob 10:49

hvala RAjko. enako. življenje je ekspanzivno. njegov bog je uspeh, preživetje. vendar vsaka vrsta opravlja svoje poslanstvo. zato ne moremo reči, da je preprosto zlo, posledica zlega demiurga. njegov cilj je mogoče umno življenje, človek. na žalost nismo dosti drugačni. 

verjamemo, da je dobro to kar nam koristi in ne to kar ugaja bogu. pa tudi glede tega kaj ugaja bogu smo bili že v velikih zmotah. zato razločujemo misli. če imamo bolj razvito empatijo od kače, je jasno, da bo mesožerstvo potrebno odpraviti. prej nam ne bo boljše. vsaj toliko, zakaj bi se basal z mesom kot npr. eskim, ki ni imel druge izbire. 

pri vsem skupaj je človek človeku še vedno volk. nič drugačni nismo kot plesen. samovolja velikih in majhnih tiranov nas pošilja v smrt. samovolja pa je zmotno prepričanje, da bo ostalo karkoli človeškega, če se bomo ozirali le na lastno korist.

vse mora najprej nahraniti sebe. toda, dobrota, ki je edina lahko samoopredeljujoča je tudi samoomejevanje, za kar pa ni posluha.

na koncu verjamemo, da nimamo izbire, iz česar pa sledi dvoje, odpoved sebi ali vztrajanje (če nam gre dobro) v stanju kakršno je.

hvala za razumevajoč odziv.

lp, m

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

miko
Napisal/a: miko

Pesmi

  • 24. 09. 2024 ob 00:53
  • Prebrano 189 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 98.78

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!