
slabokrvna luna
zlizana pastila
se drobi med prezeble
premajhni drobci za kresanje
za plamen k bledoličnim sencam
ko ležeš in srkaš rdečino izza zaprtih vek
veš za sonca
nagnjena nadte
in vstaneš nanje
kot na kotalke
za pot v boj
kjer nekomu podariš nasmeh
a ne vidi topline
ker ima oči zaprte drugam
pod zlizanim nebom
polnih moranj
ne ve še
da je potreben le dotik
v noč pod vekami
kamor se izrišejo svetla srca
viseča iz Ariadnine klobke
"kjer nekomu podariš nasmeh
a ne vidi topline"
vse prevečkrat vse preresnično
Lep pozdrav, Dejan
Draga Irena, hvala tebi za vse te čudovite, s čustvi nabite pesmi, ki nam jih podarjaš.
Objem, Marija
Rdeče niti se vedno znova pletejo in prepletajo. Vsi jih želimo na pozitivni, nam mili strani. Lepo in pretkano!
Lp, Caki
Hvala,Dejan, pride čas, ko vse vidiš drugače ... in je vse le še hvaležnost.
lpi
Draga Marija, hvala za lepe besede in prav tako za tvojo poezijo, ki me ne pušča mimo, kaj šele ravnodušne.
Objem
pi
Hvala, Caki, mene so rešile iz labirinta :)
lpi
Pesem upanja in klicev k altruizmu ... Krasna. Naj rdeče niti nikoli ne zmanjka, naj Ariadna odvija klobke v neskončnost!
LpL
Najlepša hvala, Lidija, tudi za tvojo prejo.
Objem
pi
Oglasila sem se. Po dolgem času. Irena, po malem te ves čas spremljam. In vidim, kako zelo uspevaš ... Uspešno, plodno še naprej ... s poezijo in prozo ... svet potrebuje malo manj vojn in malo več ljubezni ...
Draga Lucija, kaj naj sploh rečem, ob vsem kar si zapisala in odkrila čutenja med nitmi, ki jih ponujajo prijateljske misli.
Najlepša hvala za tako popolno paranje zavese in razgaljanje nevidnega. Hvala za uvid, ki me je presenetil in hkrati obdaroval.
Hvala za čas, ki si mi ga namenila in hvala za dobre želje. Še kako se strijam s teboj, da svet potrebuje več ljubezni.
Moj globok poklon in topel objem
Irena
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: pi - irena p.
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!