
osetio sam privid slobode
u kome nema istorije
društva
gde su svi zaokupljeni
biznisom
gde su se među ljude
vešto pomešali skupljači vrhnja
a radnici sami ukidaju
svoje vrednosti lokanjem piva
i beznadežnim tračevima
prolazim pored restorana
napravljenog od kapitala
koji od nekud pada kao kiša
iz njega čuje se džez
koji više ništa ne znači
svi smo turisti
odlazim k reci
veče je
preko mosta ubrzavaju sirene
neko je na tome
svetla su se razlila po reci
nevinim očima
dečak pored mene
posmatra čaroliju
nedužnim očima
vidim jih sve kao svoje
ali beznadežno zapetljane
u krug večitog vračanja
istog
vračam se domu
barakude u skupim limuzinama
daju mi do znanja
da sam i ja u getu
šupljina svega šapuče mi
pa ubij se onda
bumbari u šlemovima
na biciklima i skiroima
elan vital
a ljudi
kojima su dosadili svi izmi
kao spas
nude mi kiseli kupus
oko našeg otoka
vodi se najkrvaviji rat
čovečanstvo
čovek
beznadežno je udaljen
zvezde trepere
ali to je samo odsjaj
i jauk pustinje
u kojoj nestaje deca
Istinito i bolno, miko. Pjesma dirne.
"vodi se najkrvaviji rat
čovečanstvo
čovek
beznadežno je udaljen
zvezde trepere
ali to je samo odsjaj
i jauk pustinje
u kojoj nestaje deca"
Srdačan pozdrav, Katica
Ostaje nam klanjati se
bogu-laži, bogu-novcu. Opstajemo duže ako branimo te istine i kličemo snazi zla. Narodna: Ako ne možeš pobijediti jačega, nemoralnijega, izbor je PRIDRUŽIT MU SE. S nadom kao iluzijom, sa slobodom kao utopijom.
Lp,
mp
hvala vama, Katica in mirko, ima još toga kod mene, i svideče vam se. jer živimo samo sada, ali čovek, škola, umetnost zdravstvo, ne živi samo sada iz tog sada, nego crpi iz svoga bogastva za sebe. kako je barakuda ponizan kad dođe s detetom na urgenciju. možda sam previše video i postajem zao, ali onda se vrača i igra svoju rolu dalje.
na žalost rušiti strukture u kojima jedino i možemo igrati svoje role je katastrofa. ali pleme, kao da se smeje narodu u ksiht. u trenutku kad bi morale da zaštite pojedinca strukture vlasti nemočne su. tek kad moraju da zaštite sebe, postaje zanimljivo i sve plauzibilne vrednosti bajagi demokratije, stvarno su na ispitu. bolno ali zanimljivo.
hvala,
m.
Mikom, vse bolj se mi zdi, da res živimo samo v prividu svobode, ki je lahko že jutri le oddaljen sen. Kapital reže ogromno razločevanje med peščico zbiralcev smetane in množico, ki slepo sledi čredniku v zadovoljevanje njegovih ciljev ... Lepo in hkrati žalostno zveni ta tvoj Privid svobode.
Bodi in ostani svoboden, sam svoj. Lp, Caki
ja. vedno težje. ta občutek pa me je res prevzel oni dan in zdi se mi, da ima nekaj teže.
hvala ti, za pozornost in branje.
m.
Zanimiva pesem, ki nas napeljuje k razmišljanju o stanju v družbi ... čestitke,
lp, Ana
nekako, gremo se slepe miši. za vedno večje vložke se torta reže vedno na novo in človek je v resnici tako nepomemben..., postali smo raja, sicer smo pa nekoč bli ludeki, le, da si vsaj nekoliko lahko bentil, zdaj pa je bolje ...
lp in hvala,
m.
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: miko
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!