privid slobode

osetio sam privid slobode

u kome nema istorije

društva

gde su svi zaokupljeni

biznisom

gde su se među ljude

vešto pomešali skupljači vrhnja

a radnici sami ukidaju

svoje vrednosti lokanjem piva

i beznadežnim tračevima

prolazim pored restorana

napravljenog od kapitala

koji od nekud pada kao kiša

iz njega čuje se džez

koji više ništa ne znači

svi smo turisti

odlazim k reci

veče je

preko mosta ubrzavaju sirene

neko je na tome

svetla su se razlila po reci

nevinim očima 

dečak pored mene

posmatra čaroliju

nedužnim očima

vidim jih sve kao svoje

ali beznadežno zapetljane

u krug večitog vračanja

istog

vračam se domu

barakude u skupim limuzinama

daju mi do znanja

da sam i ja u getu

šupljina svega šapuče mi

pa ubij se onda

bumbari u šlemovima

na biciklima i skiroima

elan vital

a ljudi

kojima su dosadili svi izmi

kao spas

nude mi kiseli kupus

oko našeg otoka

vodi se najkrvaviji rat

čovečanstvo

čovek

beznadežno je udaljen

zvezde trepere

ali to je samo odsjaj

i jauk pustinje

u kojoj nestaje deca

 

miko

Katica Badovinac

Poslano:
21. 08. 2024 ob 15:56

Istinito i bolno, miko. Pjesma dirne.

"vodi se najkrvaviji rat
čovečanstvo
čovek
beznadežno je udaljen
zvezde trepere
ali to je samo odsjaj
i jauk pustinje
u kojoj nestaje deca"

Srdačan pozdrav, Katica

Zastavica

mirkopopovic

Poslano:
21. 08. 2024 ob 16:46

Ostaje nam klanjati se 

bogu-laži, bogu-novcu. Opstajemo duže ako branimo te istine i kličemo snazi zla. Narodna: Ako ne možeš pobijediti jačega, nemoralnijega, izbor je PRIDRUŽIT MU SE. S nadom kao iluzijom, sa slobodom kao utopijom. 

Lp,

mp

Zastavica

miko

Poslano:
21. 08. 2024 ob 17:01

hvala vama, Katica in mirko, ima još toga kod mene, i svideče vam se. jer živimo samo sada, ali čovek, škola, umetnost zdravstvo, ne živi samo sada iz tog sada, nego crpi iz svoga bogastva za sebe. kako je barakuda ponizan kad dođe s detetom na urgenciju. možda sam previše video i postajem zao, ali onda se vrača i igra svoju rolu dalje.

na žalost rušiti strukture u kojima jedino i možemo igrati svoje role je katastrofa. ali pleme, kao da se smeje narodu u ksiht. u trenutku kad bi morale da zaštite pojedinca strukture vlasti nemočne su. tek kad moraju da zaštite sebe, postaje zanimljivo i sve plauzibilne vrednosti bajagi demokratije, stvarno su na ispitu. bolno ali zanimljivo.

hvala,

m.

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
21. 08. 2024 ob 20:04

Mikom, vse bolj se mi zdi, da res živimo samo v prividu svobode, ki je lahko že jutri le oddaljen sen. Kapital reže ogromno razločevanje med peščico zbiralcev smetane in množico, ki slepo sledi čredniku v zadovoljevanje njegovih ciljev ... Lepo in hkrati žalostno zveni ta tvoj Privid svobode.

Bodi in ostani svoboden, sam svoj. Lp, Caki

Zastavica

miko

Poslano:
21. 08. 2024 ob 20:22

ja. vedno težje. ta občutek pa me je res prevzel oni dan in zdi se mi, da ima nekaj teže.

hvala ti, za pozornost in branje.

m.

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
26. 08. 2024 ob 21:44

Zanimiva pesem, ki nas napeljuje k razmišljanju o stanju v družbi ... čestitke,

lp, Ana

Zastavica

miko

Poslano:
27. 08. 2024 ob 03:37

nekako, gremo se slepe miši. za vedno večje vložke se torta reže vedno na novo in človek je v resnici tako nepomemben..., postali smo raja, sicer smo pa nekoč bli ludeki, le, da si vsaj nekoliko lahko bentil, zdaj pa je bolje ...

lp in hvala,

m.


Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

miko
Napisal/a: miko

Pesmi

  • 21. 08. 2024 ob 04:57
  • Prebrano 313 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 169.69

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!