tehtnica

v nebo

dvigujemo oči

verujemo

da so tam

nebesa

cilj

našega obstoja

a tam sta

le naša vera

in tolažba

 

slike v zvezdah

ki nam ugodno stojijo

v horoskopu

DragoM

miko

Poslano:
17. 08. 2024 ob 01:17

ja, na starih slikah svetniki zavijajo z očmi nekam gor. sem poskušal, pa ni imelo učinka. 

več smisla bi imelo pomisliti, da je tisto zgoraj, nad nami, nad umom, sfera milosti, kot so nekemu svetemu starcu od nenehnih solz izpadle trepalnice.

tako govori izročilo.

če si tehtnica, sva dva.

lp, m

Zastavica

Nada

Poslano:
17. 08. 2024 ob 10:44

Človek ob tej pesmi vendarle pomisli, ali je treba pogled usmeriti še kam drugam (okoli sebe).

Zastavica

DragoM

Poslano:
17. 08. 2024 ob 21:48

dva sva ...

Hvala, miko!

Zastavica

DragoM

Poslano:
17. 08. 2024 ob 21:52

Človek ima oči in tudi s srcem veliko vidi!

Nada, hvala za komentar!

Lp, Drago

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
20. 08. 2024 ob 11:45

Hm, zakaj rima (nebesa / stresa) in pa dvojina: sta le naša vera in tolažba ...,

lp, Ana

Zastavica

DragoM

Poslano:
21. 08. 2024 ob 18:56

Upam, da je sedaj boljše!

Hvala in lp, Drago

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
21. 08. 2024 ob 21:01

Čestitke, pesem naredi zlasti njen zaključek,

lp, Ana

Zastavica

DragoM

Poslano:
25. 08. 2024 ob 14:42

Hvala, Ana!

Lp, Drago

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

DragoM
Napisal/a: DragoM

Pesmi

  • 17. 08. 2024 ob 01:00
  • Prebrano 356 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 166.79

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!