
v nebo
dvigujemo oči
verujemo
da so tam
nebesa
cilj
našega obstoja
a tam sta
le naša vera
in tolažba
slike v zvezdah
ki nam ugodno stojijo
v horoskopu
ja, na starih slikah svetniki zavijajo z očmi nekam gor. sem poskušal, pa ni imelo učinka.
več smisla bi imelo pomisliti, da je tisto zgoraj, nad nami, nad umom, sfera milosti, kot so nekemu svetemu starcu od nenehnih solz izpadle trepalnice.
tako govori izročilo.
če si tehtnica, sva dva.
lp, m
Človek ob tej pesmi vendarle pomisli, ali je treba pogled usmeriti še kam drugam (okoli sebe).
Človek ima oči in tudi s srcem veliko vidi!
Nada, hvala za komentar!
Lp, Drago
Hm, zakaj rima (nebesa / stresa) in pa dvojina: sta le naša vera in tolažba ...,
lp, Ana
Čestitke, pesem naredi zlasti njen zaključek,
lp, Ana
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: DragoM
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!