OBS(T)OJ

Kaj bo še z menoj?

Ki se obsojam.

Ko se obsojam.

Obsojam zakaj?

Obsojam za kaj?

Obsojam za nekaj, česar ne moram spremeniti.

Obsojam za nekaj, kar je bilo.

 

Pozabljam pa se obsojati…

Obsojati zdaj tu…

Zdaj…

Ko imam edino pravico se obsojati…

Edino zdaj se lahko…

Pa se ne…

 

A kršim pravila?

Pravila koga ali česa?

Pravila obstoja, pravila uma, pravila boga.

Kršim dejstvo, da je moja edina pravica se

obsojati zdaj.

Namesto, da sem pozabila se obsojati za

sedanjost.

Pravilno bi bilo pozabiti preteklost.

Ne pa, da pozabljam sedanjost obsojanja.

Obsojanje sedanjosti.

Zdaj tu.

Zdaj se lahko.

Obsojaj se.

Ker se ne obsojaš zdaj.

Ker se obsojam za tisto, ki je že bilo.

Ker se ne obsojam zdaj.

Za zdaj, ko imam zdaj,

da bi lahko zdaj zares spremenila.

Nina Vinšek

Komentiranje je zaprto!

Nina Vinšek
Napisal/a: Nina Vinšek

Pesmi

  • 16. 08. 2024 ob 10:17
  • Prebrano 163 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 88

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!