V CARSTVU SRC

                           je najpomembnejša zapoved

                                                                                 čistost
                           je osnovno pravilo

                                                                                 igrivost

                           je najiskrenejši jezik

                                                                                 ljubeznivost

                           je najbolj cenjena vrlina

                                                                                 kreativnost

                           je vsakdo umetnik in

                                                                                 car

                           je namesto denarja

                                                                                 dar

                           ljudje med seboj izmenjujejo

                                                                                 srčno strast

                           in ne vedo za

                                                                                 oblast

 

Mateja Vrhovc Mestnik

miko

Poslano:
09. 08. 2024 ob 06:25

bolj poredko se znajdemo v kraljestvu duše, v carstvu src. morda v umetnosti, ki se bo prav uresničila, če in ko se življenje povzdigne k njej.

žal, živimo v svetu volje (do moči), kjer je vse reducirano na sredstvo oblasti in človek na sredstvo profita. kot da se tega ne smemo ovedeti, tečemo za karikaturami, temi velikimi vodjami, misleč, da smo kot čreda najbolj varni.

ker, grozno je srečati več temnopoltih ljudi na kupu, še bolj grozno pa je, če so bogati, bogatejši od mene. in povsem očitno je, da jim zame ni mar.

na najlepšem kotičku moje plaže se lahko znajdejo. na vrhu mojega užitka. in to boli.

zakaj?

koliko izgovorov se ponuja..., ni res.

v osnovi pa je, da se kulture niso spoznale. narobe, povožene so v svetu, ki teče za profitom, kjer si bom končno lahko kupil svoj, privatni kos užitka in ga ogradil z debelo bodečo žico.

zelo daleč smo od ljubezni, pač pa smo v nekakšni sentimentalnosti in patosu rodne grude. 

vem, da se mnogi ne bodo strinjali. samo tujec sem, ki ga je tvoja pesem razveselila.

lp, m

Zastavica

Mateja Vrhovc Mestnik

Poslano:
09. 08. 2024 ob 11:15

Miko, hvala, da si ubesedil vse tisto med vrsticami (kar v pesmi ni zapisano). 

Poboža misel, da je moja pesem razveselila dušo podobno razmišljujočega poeta. Hvala.

LpM

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Mateja Vrhovc Mestnik
Napisal/a: Mateja Vrhovc Mestnik

Pesmi

  • 08. 08. 2024 ob 12:16
  • Prebrano 194 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 54.05

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!