
Palik san prišo nouvo iskat modrijno,
al gorik je v nebi, al dolik pod morje,
ali skrita je v ton penečon valouvje...
Odgouvor razblino mi val je mejerčkof:
"Nej gorik, nej dolik, vmes je na skale!"
Ge? Na skale je sama püjsta sivijna,
gor njüva, jes pa pijtan: "Ge sva müva?"
Al sva že deleč, al sva si fejst šče blüjze?
Al se ti v ouke šče slika mladoste vijde?
Tak naj ostane, nikam mi z njouf ne odijde!
Či spadne mi cuker, pa v soule kcoj prijde!
tou sta njüva, ja ge sva pa müva?
Všeč mi je ta bogata veduta jezika!
Milan Ž. - Jošt Š.
Kako lepo, spoštovani Caki!
Vedno me tako lepo poboža tvoje narečje.
"Tou sta njüva, ja ge sva pa müva?"
Hvala Milan, me veseli ... upam, da jo bom kdaj prebral na kakšnem našem srečanju, zvok ji daje še (p)osebno sočnost.
Lp Caki
Marija, hvala tudi tebi za pobožane besede, skupaj s Prekmurjem smo hvaležni.
Bodi Odlično, Caki
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: F2#Caki
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!