Nouva modrijna

Palik san prišo nouvo iskat modrijno,
al gorik je v nebi, al dolik pod morje,
ali skrita je v ton penečon valouvje...

 

Odgouvor razblino mi val je mejerčkof:
"Nej gorik, nej dolik, vmes je na skale!"
Ge? Na skale je sama püjsta sivijna,
gor njüva, jes pa pijtan: "Ge sva müva?"

 

Al sva že deleč, al sva si fejst šče blüjze?
Al se ti v ouke šče slika mladoste vijde?               

Tak naj ostane, nikam mi z njouf ne odijde!

Či spadne mi cuker, pa v soule kcoj prijde!

F2#Caki

F2#Caki

Poslano:
04. 08. 2024 ob 09:10
Spremenjeno:
04. 08. 2024 ob 09:11

Odpri fotografijotou sta njüva, ja ge sva pa müva?

Zastavica

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
07. 08. 2024 ob 08:26

Všeč mi je ta bogata veduta jezika!

Milan Ž. - Jošt Š.

Zastavica

triglav

Poslano:
07. 08. 2024 ob 09:23

Kako lepo, spoštovani Caki!

Vedno me tako lepo poboža tvoje narečje.


"Tou sta njüva, ja ge sva pa müva?"


Zastavica

F2#Caki

Poslano:
07. 08. 2024 ob 16:30
Spremenjeno:
08. 08. 2024 ob 07:58

Hvala Milan, me veseli ... upam, da jo bom kdaj prebral na kakšnem našem srečanju, zvok ji daje še (p)osebno sočnost.

Lp  Caki

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
07. 08. 2024 ob 16:33

Marija, hvala tudi tebi za pobožane besede, skupaj s Prekmurjem smo hvaležni.

Bodi Odlično, Caki

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

F2#Caki
Napisal/a: F2#Caki

Pesmi

  • 04. 08. 2024 ob 07:41
  • Prebrano 357 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 104.63

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!