
Ugotovila sem…
Noč v italijanski palači,
s klaviaturo na hodniku,
na katero sem igrala ob vstopu.
V spalnici sem bila z njim,
imena nisem poznala,
niti se po njem nisem spraševala.
V postelji.
Z intimo,
pa ne tisto,
na katero vi pomislite.
Sedela sem na robu postelje,
on je ležal v udobju vzglavnika
in mi bral italijansko knjigo receptov,
ki sem mu jo v naročje potisnila jaz.
Njegov komaj da dozoreli moški glas,
se je dotikal pisane besede.
Njegovi udobni prsti
so listali knjigo.
In na roki,
razkošna ura,
na katero ni v tistem delu zbujajočega jutra
nikoli pogledal.
Vse je bilo na mestu.
Ničesar nisem razumela,
jedoč sladke jagode,
sem njegovo italijanščino
požirala s polnimi ušesi.
Razumela nisem ničesar,
edino kar sem v tisti noči razumela,
je to,
da zares živim.
Perspektiva, ki prehaja v dojemanja sebe. Čestitke!
Milan Ž. - Jošt Š.
(Popravil sem škratka v: italijanski)
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: Nina Vinšek
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!