Brez ljubezni

 

"Ne vem" je bil njen odgovor,

ko vprašal sem, ali me je kdaj ljubila,

vsa drhteča v jok je bruhnila.

Nisem jo tolažil,

v mislih za vlačugo sem označil.

Polnila je mojo žalost z besedami,

zavajala z rdečimi oblekami.

Dajala objeme, rabljene,

v pohlepu rojene.

Odprl sem ji svoj svet,

bila je moj zlomljen cvet.

Želel sem, da sva pomlad,

ona pa je hotela zimski hlad.

"Ne vem" besede so me prebudile,

njeno pravo barvo odkrile.

K drugemu ljubimcu naj gre,

v mojem svetu bivati več ne sme.

 

Iris Ivanuša

Iris Ivanuša

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
27. 07. 2024 ob 09:21

Mislim, da pesem izgubi svojo moč prav zaradi rime. 

Predlagam postavitev pesmi še v prosti verz. Poskusi, saj je poezija pravzaprav nenehno iskanje novega. 

Milan Ž. - Jošt Š.

Zastavica

Iris Ivanuša

Poslano:
27. 07. 2024 ob 09:29

Ok

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Iris Ivanuša
Napisal/a: Iris Ivanuša

Pesmi

  • 25. 07. 2024 ob 10:14
  • Prebrano 173 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 62.9

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!