
Sam sedi na vzvišini
in piše morda pesem
zre nazaj v polje trnja
v enosmerno prehodnico
kdor jo prehodi vse skrbi odloži
ždi na vzpetini
rad bere
morda pesem iz trnovih bodic
prisluškuje tišini zrelega zrnja
moral bi biti zadovoljen pa ni
ima samo en čevelj
drugega je izgubil na poti
borbe s seboj
eh kolikokrat se je že ozrl
horizont v očeh je prevotel panj
da bi se spet zmagnetil čevelj nanj
ne znam opisati kar čutim ob prebranem. mnogo tega.
lp, Caki,
m.
Miko, mnogo tega je v zamudi, ko se ozremo in ko ni več poti nazaj, pred nami pa le Velika vrata, za njimi pa, upajmo, da raj ... še prej pred Njimi borba s samim seboj in iskanja bližnjic do pravih Besed, morda v Pesmih ...
Imejmo Dobro Pot
Lp, Caki
Hvala, tuskulum ... ja več se moramo brati, na portalu so kakovostne stvaritve. Pogrešam več objektivne kritike, predlogov za izboljšave itd ..
Lp Caki
Všeč so mi (notranji in zunanji) prostori te pesmi. Moji predlogi za izboljšavo:
Sam sedi na vzvišini in nekaj piše
morda pesem in
zre nazaj
v polje trnja
v enosmernoe prehodnicoe
kdor jo prehodi vse skrbi odloži
tam ždi na vzpetini in
rad bere
morda pesem iz trnovih bodic trnja
in prisluškuje tišini zrelega zrnja
moral bi biti zadovoljen pa ni
ima samo en čevelj
drugega je izgubil na poti
borbe samosti s seboj
eh kolikokrat se je že ozrl
horizont v očeh je prevoteli panj
da bi se spet zmagnetil čevelj bi se nanj
Premisli in če želiš, popravi,
lp, Ana
Ana, urednica, hvala za branje in predlog za izboljšavo, sem upošteval in popravil. Mi je všeč prefinjena preprostost.
Lp, Caki
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: F2#Caki
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!