
Poglej, poglej kako lepo,
na vasi fantje spet pojo!
Njih' mladi, žametni glasovi,
odmevajo tu med zidovi.
V tihoti julijske noči,
zbrali so se sred' vasi.
Od kod ti fantje so se vzeli,
da bi ubrano nam zapeli?
Prenekatera stara mati,
prisluhnila je tam med vrati,
se nje' oko je orosilo,
ji spomin mladostni obudilo.
Prelepa bila je ta navada,
je pela vsa mladina rada;
domače pesmi so živele,
večglasne, žalostne, vesele...
To noč so fantje spet zapeli
in vaščani vsi so se zavzeli:
Še je mladina, ki verjame
v ta zaklad, ki naj ostane.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: tolminka
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!