KO FANTJE ZAPOJO

Poglej, poglej kako lepo,

na vasi fantje spet pojo!

Njih' mladi, žametni glasovi,

odmevajo tu med zidovi.

 

V tihoti julijske noči,

zbrali so se sred' vasi.

Od kod ti fantje so se vzeli,

da bi ubrano nam zapeli?

 

Prenekatera stara mati,

prisluhnila je tam med vrati,

se nje' oko je orosilo,

ji spomin mladostni obudilo.

 

Prelepa bila je ta navada,

je pela vsa mladina rada; 

domače pesmi so živele,

večglasne, žalostne, vesele...

 

To noč so fantje spet zapeli

in vaščani vsi so se zavzeli:

Še je mladina, ki verjame

v ta zaklad, ki naj ostane.

tolminka

Komentiranje je zaprto!

tolminka
Napisal/a: tolminka

Pesmi

  • 03. 07. 2024 ob 20:19
  • Prebrano 214 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 125.97

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!