PIKAPOLONICA

 

Se v rdeče je ovila,

svoja krila si ogrela,

proti nebu poletela,

srečo rada bi objela.

Kaj bi potlej z njo storila?

Ja, ljudem jo podelila. 

 

V pikicah so skrivni žepki,

vanje spravila bi želje,

le za radost in veselje,

da se žalost stran odpelje.

Stisnila v objem ljubeče,

pesmice lepo dišeče.

 

Melodije razigrane

moč in energijo zdravo,

vse za delo in zabavo.

Bi ljubezen tisto pravo,

med seboj si podarili,

srečo v sebi bi odkrili.

 

Ja, pa za otroke male,

bi brezskrbno se igrali,

se lovili in skakali, 

si prijatelje izbrali.

Še za starše odgovorne,

zgodbe zdrave in prodorne.

 

Žal preveč je v svetu jeze.

Niso nič več vredne sanje,

ko pomembno je le znanje

in moči dokazovanje.

Je ljubezen staromodna,

in dobrota neugodna. 

 

Tale mala pika poka,

svet bi hitro spremenila,

dala, kar je obljubila,

ko bi mladež spet odkrila.

Čas na prostem je zdravilo,

to naravno je pravilo.

olgasem

Tanja Ocelić

Poslano:
02. 07. 2024 ob 10:00

"Tale mala pika poka ..." 


Ld!

Tanja

Zastavica

olgasem

Poslano:
02. 07. 2024 ob 13:54

Ja, v bistvu ima vak svojo skrito nekje v sebi. 

Lp. Olga

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

olgasem
Napisal/a: olgasem

Pesmi

  • 01. 07. 2024 ob 07:06
  • Prebrano 238 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 166.82

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!