
Medtem ko sem po stranpoteh
pobiral črepinje svojih sanj,
sem te nepričakovano našel,
senzibilnejšega od Moneta,
elokventnejšega od Shakespeareja,
bolj pomirjujočega od Chopina,
in v meni se je nekaj zganilo.
Hotel sem več
in ustvaril si prostor.
Sledil sem ti kot intuiciji in razumu,
te bral kot enciklopedijo in šund,
doživljal kot srečo in bolečino,
užival za zajtrk, kosilo in večerjo
ter poveličeval kot boga in sočloveka,
dokler iz mene ni vzklilo seme.
Hotel sem vse
in nisi razočaral.
Zdaj si vtrt v moja oblačila,
vgneten v tkivo mojega mesa
in izvezen v gobelin mojega življenja,
jaz pa sem končno tvoj
in po meni brstijo cvetovi pasijonke.
Ja, Tanja, in kdor išče, dočaka. :)
Lep pozdrav, Kristijan
Čeprav je pesem polna superlativov in primerjav, je lepa oda nekomu ... čestitke,
lp, Ana
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: Kristijan R.
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!