
Koraki stopajo med vprašanji -
ne bodo odrešila človeštva,
samo odpirajo tvoja okna
na stežaj.
V očeh je neulovljiva nedolžnost
in češnji,
ki si ju zatakneš za uho.
Nato daš eno v usta,
se skloniš čisto k meni,
da odgriznem drugo.
Hudomušnost ti sije z obraza
in zenici postaneta smaragdni
kot Krka.
Račka mirno drsi
za desetimi puhastimi mladiči.
Igraš se v potočku,
čeprav ne maraš biti moker;
izgineš v lego kocke,
ki ti okupirajo male sive celice;
pozabiš pogoltniti slino,
ko plavaš med slikami in besedami.
Smeh in veselje
se valita kot kepa snega;
vendar skopnita...
od vročice trme in jeze.
In teden se samo stanjša
v belo sled na nebu.
Čudovito! Kako odlično opisana igra-ljubezen do otroka in čakanje, da spet pride!
Ta večna spirala - vsak prihod je odhod in odhod da je prostor prihodu!
Podobe, ki se nizajo, so izredno prepričljive, kljub tej skrivnostnosti, ki sem jo občutil.
Verjetno sem pesem začutil čisto po svoje, na eni strani slike otroštva, na drugi temna slutnjia v beli črti na nebu ...
Predlagam pa nekaj popravkov:
ne bodo odrešila človeštva, ne
bodo odrešilni,
Eno daš v usta, Nato
daš eno v usta,
se čisto skloniš k meni se skloniš čisto k meni,
in ponujaš, da odgriznem drugo. da odgriznem
drugo
Hudomušnost sije z obraza Hudomušnost
ti sije z obraza
in zenici postaneta smaragdni, (Brez vejice - če ne gre v nadaljevanju za naštevanje.)
Zaigraš se v potočku, Igraš se v potočku,
pa skopnita... vendar skopnita
Kaj meniš?
Milan Ž. - Jošt Š.
Hvala za podrobno branje, sem spremenila vse, ker res lepše teče - samo pri prvem predlogu mi je nekaj manjkalo, ko sem brala, tako da sem pustila "ne bodo odrešila človeštva".
Lep vikend, pozdrave Nada
Komentiranje je zaprto!


Napisal/a: nada pecavar
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!