
Tam zunaj je luč in ljuba svoboda;
na sinji višini blesti se galeb...
V bridkosti in solzah jaz glodam svoj hleb.
Jaz pa v temnici - še hujši od groba!
V bridkosti in solzah tu glodam svoj hleb.
V grajski temnici samevam, svetloba
odvzeta za dolgih mi sedem je let,
in štejem in štejem, ne veke preklet.
v stolpu, ki morska obdaja ga voda,
valove, ki v stene mojega groba
mi butajo vztrajno še v sanjah - galeb
skoz lino mi kljuva zaporniški hleb;
tam zunaj je luč in ljuba svoboda!
Ah, da nebo bi vsaj videti smele
te moje oči, da videl bi bele
oblake in luno in zvezde še kdaj...
Skljuvaj mi skljuvaj, galeb, vse te line!
Prebij že ta zid, da sonce skoz šine
in ključe od vrat mi železnih predaj!
V svojem Yugotu prastarem
sem se skozi Titov Veles
zapeljal tja v Titov Vrbas.
V Titograd sem šel na zelje,
pa tja v Titovo Užice.
V Titov Drvar sem prispel še,
v Titovi Korenici pa:
čuj, motor že čudno melje ...
Crknil tam mi je neslavno
sredi magistralne ceste.
Šel na štop sem, pa se končno
vrnil v Titovo Velenje!
Hvala, čeprav se je izkazala za popoln polom:)
Hvala, čeprav se je izkazala za popoln polom:)
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Matej Krevs
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!