Yugo romanca

Tam zunaj je luč in ljuba svoboda;
na sinji višini blesti se galeb...

V bridkosti in solzah jaz glodam svoj hleb.
Jaz pa v temnici - še hujši od groba!
V bridkosti in solzah tu glodam svoj hleb.

 

 

 

V grajski temnici samevam, svetloba
odvzeta za dolgih mi sedem je let,

in štejem in štejem, ne veke preklet.

v stolpu, ki morska obdaja ga voda,

 

valove, ki v stene mojega groba

mi butajo vztrajno še v sanjah - galeb

skoz lino mi kljuva zaporniški hleb;

tam zunaj je luč in ljuba svoboda!


Ah, da nebo bi vsaj videti smele
te moje oči, da videl bi bele
oblake in luno in zvezde še kdaj...

 

Skljuvaj mi skljuvaj, galeb, vse te line!
Prebij že ta zid, da sonce skoz šine

in ključe od vrat mi železnih predaj!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V svojem Yugotu prastarem

sem se skozi Titov Veles

zapeljal tja v Titov Vrbas.

V Titograd sem šel na zelje,

pa tja v Titovo Užice.

V Titov Drvar sem prispel še,

 v Titovi Korenici pa:

čuj, motor že čudno melje ...

Crknil tam mi je neslavno

sredi magistralne ceste.

Šel na štop sem, pa se končno

vrnil v Titovo Velenje!

Matej Krevs

Gregor Markič Factotum

Poslano:
13. 06. 2024 ob 21:39

Super, Matej :-)

Zastavica

Matej Krevs

Poslano:
17. 06. 2024 ob 16:36

Hvala, čeprav se je izkazala za popoln polom:)

Zastavica

Matej Krevs

Poslano:
17. 06. 2024 ob 16:36

Hvala, čeprav se je izkazala za popoln polom:)

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Matej Krevs
Napisal/a: Matej Krevs

Pesmi

  • 13. 06. 2024 ob 21:18
  • Prebrano 246 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 114.02

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!