
So govorili,
da strah znotraj je votel,
zunaj ga ni;
zakaj nenehno prisoten
je potem med ljudmi?
Strah narediti
nam je prvi korak,
svojih načel se držati,
ostati možat...
Strah nas je konkurence,
da ostali bi sami,
strah odločitev,
ki niso na dlani...
Strah nas je
biti izjema,
izstopati v družbi,
agresije, sovraštva,
problemov v službi...
Strah, da postali
bi komu copata,
strah odgovornosti,
vézati se, biti mama...
Ne konca, ne kraja
ni tega seznama.
Strahov tisočero
se prepleta v nas;
čeprav znotraj je votel,
zunaj ga ni
in ima
le velike oči,
v različnih oblikah
v vsakem živi
in nam vse prevečkrat
življenje hromi.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: tolminka
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!