
Neizbežen pregled.
Presadil mi bo pljuča.
Zelo dober zdravnik.
Mirno se uležem.
Injekcija: anastezija.
Najprej, poseg:
nemoteče seciranje, medlo kosanje
in neboleče rezanje.
In nato:
prijetno šivanje, toplo povijanje
in skrbno celjenje.
Kasneje pa celo:
ljubeče previjanje, ne-prisilno hranjenje
in posrečeno zdravljenje.
Nema ležim z drobnim nasmehom.
Kirurg ponosno bere izvide.
"Pogumna si bila," mi pravi.
Prvič po posegu spregovorim:
"Doktor, narobe ste me ocenili."
Iz hudobije mu skrijem pulz.
Ishemija.
Komentiranje je zaprto!

Napisal/a: Zora
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!