O Vrba, draga vas ...

Naročil sem sladoled z vesoljem

in se udobno zleknil na morje.

Mimo je priletel neurejen moški

in začel vpiti,

da kaj sem govoril o Urški.

Mirno sem mu dejal, da ne vem,

kdo je Urška in ne, kdo je on

ter naj me pusti lizati vesolje.

Pobesnel je, da je največji,

da je France Prešeren

in da so vsi brali Povodnega moža.

Zaprl sem knjigo

in se obrisal okoli ust.

Edo Krnić

Matej Krevs

Poslano:
19. 05. 2024 ob 11:44

VrbaPrečnaDragaVasKomarča,

kjer hiša mojega stoji Šmarjeta,

da b uka žeja me iz tvojga Sveta

Trojica in Podbukovje pri Vačah!

 

Ne vedel bi kako se v strup Divača,

vse, kar srce si lepega Marjeta

na Dravskem Polju vera v sebe Sveta

Ema viharjev nótranjih bi Rača.

 

Zvesto srce in Kozjak nad Pesnico,

za doto ki je nima miljonarka,

Nova Gora nad Slovensko Bistrico.

 

Mi mirno plavala bi moja Barka,

pred ognjem Dole pod Sveto Trojico,

bi bližnji sosed varoval ...

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Edo Krnić
Napisal/a: Edo Krnić

Pesmi

  • 18. 05. 2024 ob 15:46
  • Prebrano 232 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 83.22

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!