
odhajam
in vendar ne grem nikamor
slišim jo govoriti
ne išči me
poskušaj me videti v kapljici rose
in kjer sem jaz si ti
in kjer si ti sem jaz
poslušam
drugi beži
plešejo metulji
ujemi me
beži sonce za obzorje
in poslednje
brezobličje
pada s temo
v poljub
...samo ščepec nežnosti
in vse je spet
kot prej...
Lv!
Tanja
Tudi obratno prebrana je kul, kajne Tanja? B-) lp
Dostikrat me v snu lovijo skrbi,
ki si nadenejo različne kostume in
podobe, pozneje zbujen, ugotavljam,
da neuspešno bežim pred samim seboj.
Da "buden" nisem zavestno prebujen vedno
znova opažam pri jutranjih meditacijah, prefinjene
tančice iluzij mi skušajo razbliniti koncepte katerih se
oklepam kot brodolomec deske razbitega čolna...
kot vse kaže se brodolomec oklepa samega sebe. jaz, mi, srbi, albanci, z vso simboliko, vse to je koncept, ki je pravzaprav jaz. drugega ne dojemam kot del sebe, in tudi svoje afekte ločim od svojega čistega jaza. ki je...?
lp, Svit,
m.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: miko
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!