mit o američkim igricama i ruskim igrama

jedne noći

devojka obdarena silnom lepotom

ušla je u neprijateljski tabor 

prevarom stigla je do kralja

okruženog velikom vojskom

i rasporila mu trbuh

napokon je sagnuo glavu

i psovao

gledajuči pred sebe

ostao sam čudeći se

jer ni vreme ni starenje

nije moglo umanjiti

njegovu bahatost

a u zemlji pokraj te

neki je čovek u ime svetog

blagosiljao topove

njegov mu je bog

u zahvalu slao dečje ručice

za doručak

koje su potrgale granate

a on nikako da shvati šta jede

gledam i čudim se

zar se nije sve več zbilo

i ako je več prošlo

zašto se ne sećam

ko je imao poslednju reč

miko

Tanja Ocelić

Poslano:
12. 05. 2024 ob 12:33

ufff...kruta 

me je kar zmrazilo


Ld!

Tanja

Zastavica

miko

Poslano:
12. 05. 2024 ob 14:18

ja, malo žuljave noge ima.

hvala za obisk, Tanja,

lp, m

Zastavica

RAjko      Jerama

Poslano:
12. 05. 2024 ob 14:58

jedino što nikako da ustanovim, koji dio "težine pjesme" se odnosi na koju stranu


da li su ruko-žderi oni sa puno zvijezda na zastavi ili oni bez i jedne
a boje su jim iste

Zastavica

miko

Poslano:
12. 05. 2024 ob 16:15

dolg odgovor sem ti napisal, pa mi je zbrisalo. nadloge, ki tepejo človeštvo, so vedno odraz tudi notranjega boja za mir. toda bik ne zmore pripogniti tilnika, da bi se vsaj vprašal čemu je vse in kot je videti, kolektiv hitro zaduši individualno vest. težko je biti posameznik. v ameri, vseeno mislim, da je več svobode govora kot drugje. kar ima svoje pasti. in ne teži se k temu, temveč k oblasti in njeno izmenjavanje kaže na očitni revanšizem...

ne vem kako bi skrajšal. vrtinčenje prahu. ne znam še biti nič. kdorkoli.

shit.

lp, RAjko,

m.


Zastavica

Svit

Poslano:
12. 05. 2024 ob 16:35

Najprej, in to je lahko zelo dolgo, sem zaklenjen pred vrati spomina,

potem vrata odklenem, a so še vedno zaprta,
nato jih rahlo priprem, da vstopajo
slutnje, jih odpiram vse bolj
da naposled zaznam kako mi
nek fin predobčutek,
da vedeti, da nekaj
je res,

četudi nimam nobenega dokaza. Tako kot kaplje dolbejo trden granit, je potrpežljivost,
čeprav je "vse narobe" se ne pusti zmesti,
tudi Job ni popustil... 

Zastavica

miko

Poslano:
12. 05. 2024 ob 17:58

trebuh se mi smeji, zdaj, ko je prijateljica noči razkrinkala trumpa. bik je dobesedno sklonil glavo in preklinjal predse. pa to so otročarije. ne bo se spremenil. enako rusija. ne smeš svobodno izraziti svojega mnenja. ta bik se mi zdi hujši. 

in pozaba božjih besed, da šiba ne bo nehala padati, dokler se ne spomniš, da sem jaz tvoj bog. kar je veljalo za izrael in nadloge, ki so teple egipt, se mi zdi, je nekakšen okvir vsega dogajanja. 

zmeraj, ko sem bil jaz za mir, so bili oni za vojno, govori david. in na koncu, beseda proti sili, kako, ko je vir zaslužka in nosilka lažnih sporočil. 

skrušen kot job in premočen kot vrabec, čakam na pico.

pozdrav, Svit,

luč na tvoje poti vse dni,

m.

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
13. 05. 2024 ob 09:01

Njihove igre bodo minile, glave tudi.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

miko
Napisal/a: miko

Pesmi

  • 12. 05. 2024 ob 08:21
  • Prebrano 311 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 204.33

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!