Mrtva družba

Ne potrebujem Ouije plošče,

ne medija za duhove,

ne indijanske pipe

za priklic mrtvih.

 

Zgolj prižgem črnobele filme,

odprem knjige, katerih platnice so nagrobniki

in na iglo gramofona postavim glas iz onostranstva.

 

Tako dobim najbolj imenitno,

zabavno,

pametno, 

zanimivo družbo mrličev.

 

Morda se zato ne bojim smrti.

 

 

Črni Kos

Tanja Ocelić

Poslano:
24. 04. 2024 ob 15:09

Tudi sama se počutim najbolj živo v njihovi družbi!!! 

Bravo!

Lp Tanja

Zastavica

miko

Poslano:
24. 04. 2024 ob 15:28

ja, ali nismo njihovo življenje? sicer pa duh je, ki oživlja...

zanimiva,

lp, m.


Zastavica

Črni Kos

Poslano:
24. 04. 2024 ob 18:27

Hvala obema za komentar :)

Lp, Nejc

Zastavica

Nada

Poslano:
24. 04. 2024 ob 22:04

Obkrožajo nas mrtvi - znani in ogromno mrtvih - neznanih.

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
28. 04. 2024 ob 09:10

In tako podaljšamo življenje stvaritvam ... čestitke k pesmi,

lp, Ana

Zastavica

Svit

Poslano:
28. 04. 2024 ob 10:51

odprem knjige, katerih platnice so nagrobniki

Zastavica

Črni Kos

Poslano:
28. 04. 2024 ob 14:43

Hvala Ana :)

Lp, Nejc

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Črni Kos
Napisal/a: Črni Kos

Pesmi

  • 24. 04. 2024 ob 14:55
  • Prebrano 340 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 207.25

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!