
V temnih nočeh
se rišejo slike mojih sanj
v upanju jih nosim v beli dan
Na svetlobi se mi razletijo
v polno pisanih koščkov
ki ležijo brez upanja
da jih zopet sestavim v slike mojih sanj
Zato neham sanjariti
in začnem službeni dan
Brez ugotovitve, kdo si, ne bo šlo naprej.
Nesmiselno.
sanje ?
hrepenenje?
svoboda?
tlaka?
zavest?
telo?
ustvarjalnost?
rutina?
kaj početi, da si srečen, da si?
smisel prebujanja iz sanj?
smisel potonitve v spanec?
Pesem govori, kako postaje vse enumje. Službe, kjer sanjariš ali se zbudiš. Službe, kjer si samo tam. Brez smisla. In ja nato se pojavijo vprašanja :)
Komentiranje je zaprto!
Napisal/a: Maks Jamski
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!