Vladavina

Prekletstvi
sta sodobnega človeka:
statistika
in zavod za zaposlovanje!

Ter birokracija,
ki se s tem ukvarja.
To pravzaprav je apokalipsa;
so jezdeci sodobnega propada.

Delavec postal je le
številka
v tabelah nekega urada,
ki trdi, da je dela več,
kot je ljudi,
ki išče ga okoli.

Denar, ki vsemu vlada
postaja hud problem.
Ljudje izvolimo ljudi,
v neko vlado,
ki nam tedaj obljublja vse
a tega prav nobena
na koncu ne obvlada.

Zavemo se nekje na koncu,
da spet, ne vem kako,
izvolili smo le take,
ki v žepe svoje si porivajo denarje
iz žepov drugih pa obljubljajo
z letaki nam srečo in obila polno.

Bedaki smo,
ki volijo bedake.
Na koncu vse je juha
v loncu pod pritiskom,
ki prej ko slej
čez rob se bo pognala.

Z upanjem,
da zunaj je nekje za nas
neizvoljena pravica.

Tomaž Jevšenak

RAjko      Jerama

Poslano:
24. 11. 2023 ob 07:40
Spremenjeno:
24. 11. 2023 ob 07:40

podpišem   

vendar problem je kompleksnejši in  zelo oseben


dobra vladavina - prava - in dobra rešitev sta namreč Notri

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Tomaž Jevšenak
Napisal/a: Tomaž Jevšenak

Pesmi

  • 23. 11. 2023 ob 10:09
  • Prebrano 224 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 128.63

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!