
Prekletstvi
sta sodobnega človeka:
statistika
in zavod za zaposlovanje!
Ter birokracija,
ki se s tem ukvarja.
To pravzaprav je apokalipsa;
so jezdeci sodobnega propada.
Delavec postal je le
številka
v tabelah nekega urada,
ki trdi, da je dela več,
kot je ljudi,
ki išče ga okoli.
Denar, ki vsemu vlada
postaja hud problem.
Ljudje izvolimo ljudi,
v neko vlado,
ki nam tedaj obljublja vse
a tega prav nobena
na koncu ne obvlada.
Zavemo se nekje na koncu,
da spet, ne vem kako,
izvolili smo le take,
ki v žepe svoje si porivajo denarje
iz žepov drugih pa obljubljajo
z letaki nam srečo in obila polno.
Bedaki smo,
ki volijo bedake.
Na koncu vse je juha
v loncu pod pritiskom,
ki prej ko slej
čez rob se bo pognala.
Z upanjem,
da zunaj je nekje za nas
neizvoljena pravica.
podpišem
vendar problem je kompleksnejši in zelo oseben
dobra vladavina - prava - in dobra rešitev sta namreč Notri
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Tomaž Jevšenak
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!