
Na klopci sedim in gledam
kako dan ugaša.
Pod menoj planina,
zagrinja to temina,
negibna je tišina...
Ta trenutek
sem si zaželela,
da pesem tiho
bi zapela.
Tisto staro, znano,
ki prepevali
so rodovi jo
pred mano.
Ni te več tu,
da bi skupaj zapela,
smrt te je rano,
prerano nam vzela.
Le te goré,
te naše planine,
obujajo vedno
mi nate spomine.
O, kako ljubil
si ti te gore,
kolikokrat si prehodil
te ozke steze.
Tako rahločuten
bil si in mil,
vsake drobne stvari
si se veselil.
Ko tukaj posedam
v nočni tišini,
vračajo meni
se nate spomini.
Ni te več tu, da bi zapel,
v srcu pa čutim,
da si me ti,
edino ti res razumel.
Na klopci sedim in gledam
kako dan ugaša.
Širi se temina,
v meni je praznina
in tiha bolečina.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: tolminka
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!