
Lepota ni le stvar opazovalca,
ni vedno le oko občudovalca.
Je izraz človeka, ki jo nosi,
ki za potrdilo, "če je res", ne prosi.
Kaj kdo misli, res te ne zanima,
to je le njegova pantomima.
Je le unikatna
in za vsakega enkratna.
Večina ljudi jo vzporeja, tekmuje, izbira, prireja.
Ko je iskrena. to res nima pomena.
Takrat je najlepša v vseh oblikah,
v podobah in na slikah.
Iz tebe izvira,
je le energija.
Je tisto in takrat,
ko človek se ima res rad.
Ko veš, da zvezda si bleščeča,
Te nihče ne more zatemniti,
Ko lepota del je tvoje biti.
...Ko lepota del je tvoje biti.
morda je ključ vse biti, vsa bit. toliko je neprijetnih, težkih in mučnih stvari, da je to težko sprejeti. vedno se spomnim stavka sv pavla, čistemu je vse čisto.
ko pa storimo nekaj grdega, bi trdili še, da je lepota subjektivna utvara. ali, kaj je lepega v trpljenju?
ali ne konec trpljenja, rojstvo novega.
vztrajanje v slabem je edino kar ni lepota in je roganje samemu sebi.
recimo slepoti ne morem pripisati lepote. toda, v slepoti je prijateljeva roka, njegov glas, dotik, ki je resnična slepota ne vidi, ne želi priznati.
noče. in kaj potem.
Ko veš, da zvezda si bleščeča,
Te nihče ne more zatemniti, ...
kako nenavadno zvenijo preproste besede g. trakla, lep si človek ...
vse pohvale, Olga,
hvala za to pesmico,
m.
Ljudje se vse preveč ukvarjamo s problemi, načrtovanjem, sovraštvom, zavidanjem, egoizmom, da pozabimo na lepoto dobrote, prijateljstva, srčnosti. Pozabimo samo biti in sprejeti življenje tako kot je.
Tudi slepota ima v sebi lepoto. Poznam gospo, ki je slepa a iz nje dobesedno žari lepota obstoja, hrabrost, ponos, hvaležnost, da lahko živi in verjemi mi, da živi mnogo bolj polno, kot mi, ki imamo vse telesne čute, a nam manjka notranja lepota, ki dejansko iz človeka zasije kot zvezda.
Hvala ti za postanek, razmišljanje in pohvalo.
Lp. Olga
.... Ko je iskrena. to res nima pomena.
Takrat je najlepša v vseh oblikah,
v podobah in na slikah ...
Iskrenost lepote je med drugim v drobnih stvareh.
Ko je iskrena, je višek pomena ...
Lp, Caki
Hvala Caki za tvoj doprinos k pesmi.
Lp. Olga
Komentiranje je zaprto!

Napisal/a: olgasem
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!