LEPOTA

Lepota ni le stvar opazovalca,

ni vedno le oko občudovalca.

Je izraz človeka, ki jo nosi, 

ki za potrdilo, "če je res", ne prosi.

 

Kaj kdo misli, res te ne zanima,

to je le njegova pantomima.

 

Je le unikatna 

in za vsakega enkratna.

Večina ljudi jo vzporeja, tekmuje, izbira, prireja.

 

Ko je iskrena. to res nima pomena.

Takrat je najlepša v vseh oblikah,

v podobah in na slikah.

 

 Iz tebe izvira,

je le energija.

Je tisto in takrat, 

ko človek se ima res rad.

 

Ko veš, da zvezda si bleščeča,

Te nihče ne more zatemniti, 

Ko lepota del je tvoje biti.

olgasem

miko

Poslano:
16. 05. 2023 ob 05:19

...Ko lepota del je tvoje biti.

morda je ključ vse biti, vsa bit. toliko je neprijetnih, težkih in mučnih stvari, da je to težko sprejeti. vedno se spomnim stavka sv pavla, čistemu je vse čisto.

ko pa storimo nekaj grdega, bi trdili še, da je lepota subjektivna utvara. ali, kaj je lepega v trpljenju?

ali ne konec trpljenja, rojstvo novega. 

vztrajanje v slabem je edino kar ni lepota in je roganje samemu sebi.

recimo slepoti ne morem pripisati lepote. toda, v slepoti je prijateljeva roka, njegov glas, dotik, ki je resnična slepota ne vidi, ne želi priznati.

noče. in kaj potem.

Ko veš, da zvezda si bleščeča,

Te nihče ne more zatemniti, ...

kako nenavadno zvenijo preproste besede g. trakla, lep si človek ...

vse pohvale, Olga,

hvala za to pesmico,

m.

Zastavica

olgasem

Poslano:
16. 05. 2023 ob 06:43

Ljudje se vse preveč ukvarjamo s problemi, načrtovanjem, sovraštvom, zavidanjem, egoizmom, da pozabimo na lepoto dobrote, prijateljstva, srčnosti.  Pozabimo samo biti in sprejeti življenje tako kot je.

 Tudi slepota ima v sebi lepoto. Poznam gospo, ki je slepa a iz nje dobesedno žari lepota obstoja, hrabrost, ponos, hvaležnost, da lahko živi in verjemi mi, da živi mnogo bolj polno, kot mi, ki imamo vse telesne čute, a nam manjka notranja lepota, ki dejansko iz človeka zasije kot zvezda.

Hvala ti za postanek, razmišljanje in pohvalo.

Lp. Olga

Zastavica

F2#Caki

Poslano:
16. 05. 2023 ob 19:55

.... Ko je iskrena. to res nima pomena.

Takrat je najlepša v vseh oblikah,

v podobah in na slikah ...

Iskrenost lepote je med drugim v drobnih stvareh.

Ko je iskrena, je višek pomena ...

Lp, Caki

Zastavica

olgasem

Poslano:
16. 05. 2023 ob 20:55

Hvala Caki za tvoj doprinos k pesmi.

Lp. Olga

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

olgasem
Napisal/a: olgasem

Pesmi

  • 16. 05. 2023 ob 02:31
  • Prebrano 321 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 124.78

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!