zakaj ne

čas ima okus po mleku in jasminu

v hiši popolnosti

ne loteva se me obup

ker zgodovina ne pelje nikamor

zame človek je vse gotovo

jadraj

leti 

kar tako

ker vsi fantje so hoteli biti ptice

nikdar ne boš verjel

da je smisel zgodovine jezusov prihod 

vsaj 

vsi tega nikdar ne bodo verjeli

cilj bi bil jasen kot beli dan

pokristenje človeka

tako pa

odleti

na luno 

na mars 

v neskončni vzbrst posamičnega

ne da bi se kdaj spoznal

ne da bi zvedel

kam

zakaj

končno

zakaj ne

 

ti ki si moj smisel

nerojen

ubog 

zlatolas koštrun

 

dober si kot si

 

miko

Katica Badovinac

Poslano:
12. 04. 2023 ob 21:06

Vrlo jaki i poetični stihovi, Miko. Odletjela sam poput ptice s njima u neke sfere gdje  materija nema značenje, a ipak je sve savršeno.

"čas ima okus po mleku in jasminu
v hiši popolnosti"

Imaš u zadnjem stihu riječ "koštrun" za koju nisam sigurna što znači. Google prevoditelj mi prevodi u kostrun što ne razumijem. Mislim da je nešto kao mršavko u slobodnom prijevodu?

Lp, Katica

Zastavica

miko

Poslano:
13. 04. 2023 ob 02:12

zdravo, Katica. koštrun ...runo, menda skopljen oven, drugače pa izraz za dečka gostih, kodrastih las.

glede na to, da si ne znam odgovoriti na vprašanje smisla ..., zakaj vse to, lahko, mogoče malo nonšalantno rečem, zakaj pa ne. 

nerojeni, mršavko, deček koštrun, ali ni to ČLOVEK, ki je vsak človek, ki ga diogen išče z lampo sredi belega dne. kakorkoli ga imenujem, um, vesolje ,človeštvo, animal rationale, nikdar do konca ne zapopadem njegovega bistva, ki je mogoče božansko. 

preostane let, ampak vseeno predlagam varnostni pas ...

v upanju, da nisem preveč dolgovezil, te lepo pozdravljam in seveda, hvala za dolet,

m.


Zastavica

Komentiranje je zaprto!

miko
Napisal/a: miko

Pesmi

  • 12. 04. 2023 ob 01:27
  • Prebrano 273 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 44.16

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!