ADIJO SRCE

 

Reka teče

reka vroča

to je reka vsa deroča

vanjo skočiš in zaplavaš

daleč v mislih  ti odtavaš

 

To so zvezde vse sijajne

v srcu tvojem ni več tajne

sončno vse je in veselo

več srce ne bo trpelo

 

Vino točiš in ga spiješ

čašo novo si naliješ

točiš solze vse boleče

zate ni na svetu sreče

 

Ker boli srce te tvoje

si želi raniti moje

ker ne znaš mi oprostiti

bi želel me pogubiti

 

Odpočij

srce si drago

zate dala bi vso blago

da bi srečno ti živelo

in nikoli več trpelo

 

A srce tvoje pesmi noče

samo hoče

da se joče

da srce se joče tvoje

in da rani tudi moje

 

Mnogo se je že zgodilo

dosti solz se je prelilo

dosti strupa mi nalilo

v zemljo hladno položilo

 

To tebi je prineslo srečo

ne prižigaj zame svečo

naj ti duša vsaj spozna

kako krivična je bila

 

Če spoznala bi resnico

bi spoznala še krivico

si grehe ne bi odpustila

se žalosti bi prepustila

 

Reka teče

reka vroča

mojega srca deroča

skočim vanjo in zaplavam

v mislih k tebi jaz odtavam

 

Ti odpuščam grehe tvoje

srce zdaj srečno bije moje

ker ljubezen je spoznalo

se bridkosti nikdar vdalo

 

Adijo srce

srečno bodi

koder duh tvoj v temi blodi

morda pa prideš kdaj nazaj

morda se srečava še kdaj

Milena

koni

Poslano:
31. 03. 2023 ob 09:39

... in deroče so tudi tvoje misli, ujete v pesem, Milena;)))

                               ... "mnogo se je že zgodilo, dosti solz se je prelilo"...

Vse dobro ti želim,

koni

Zastavica

Bojan Foršček

Poslano:
31. 03. 2023 ob 12:18

To tebi je prineslo srečo

ne prižigaj zame svečo


Tukaj je pač na račun vsiljene rime, kršeno pravilo slovenskega jezika. 

Kaj pa o tem meni uredništvo?


Lp,   B.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Milena
Napisal/a: Milena

Pesmi

  • 31. 03. 2023 ob 09:16
  • Prebrano 282 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 34.35

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!