
Reka teče
reka vroča
to je reka vsa deroča
vanjo skočiš in zaplavaš
daleč v mislih ti odtavaš
To so zvezde vse sijajne
v srcu tvojem ni več tajne
sončno vse je in veselo
več srce ne bo trpelo
Vino točiš in ga spiješ
čašo novo si naliješ
točiš solze vse boleče
zate ni na svetu sreče
Ker boli srce te tvoje
si želi raniti moje
ker ne znaš mi oprostiti
bi želel me pogubiti
Odpočij
srce si drago
zate dala bi vso blago
da bi srečno ti živelo
in nikoli več trpelo
A srce tvoje pesmi noče
samo hoče
da se joče
da srce se joče tvoje
in da rani tudi moje
Mnogo se je že zgodilo
dosti solz se je prelilo
dosti strupa mi nalilo
v zemljo hladno položilo
To tebi je prineslo srečo
ne prižigaj zame svečo
naj ti duša vsaj spozna
kako krivična je bila
Če spoznala bi resnico
bi spoznala še krivico
si grehe ne bi odpustila
se žalosti bi prepustila
Reka teče
reka vroča
mojega srca deroča
skočim vanjo in zaplavam
v mislih k tebi jaz odtavam
Ti odpuščam grehe tvoje
srce zdaj srečno bije moje
ker ljubezen je spoznalo
se bridkosti nikdar vdalo
Adijo srce
srečno bodi
koder duh tvoj v temi blodi
morda pa prideš kdaj nazaj
morda se srečava še kdaj
... in deroče so tudi tvoje misli, ujete v pesem, Milena;)))
... "mnogo se je že zgodilo, dosti solz se je prelilo"...
Vse dobro ti želim,
koni
To tebi je prineslo srečo
ne prižigaj zame svečo
Tukaj je pač na račun vsiljene rime, kršeno pravilo slovenskega jezika.
Kaj pa o tem meni uredništvo?
Lp, B.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Milena
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!