Na vlaku

Poet na vlaku stiska se v gnečo,

med tirom dolgim išče svojo srečo,

a danes zjutraj je stala na peronu,

ko on odpéljal se je v vagonu.

 

Trepet in hrup se izpod vlaka sliši,

kot med potresom se strese pod v hiši,

ne vidi je več in že pozablja nanjo,

od vseh skrbi razdira si lobanjo.

 

In sam izstopi 'z vagona gnilega,

na postajo obličja vse premilega,

zasanjan v svetu svoje panorame,

 

zdaj je sam in duše vse so same,

srce je samo, še bolj je žalostnó,

saj ta poet je videl več ne bo.

VonMann

Komentiranje je zaprto!

VonMann
Napisal/a: VonMann

Pesmi

  • 27. 12. 2022 ob 19:42
  • Prebrano 258 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 91.48

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!