
Praskam v leta, ki so minila v otroštvu brezskrbno. V mlade za vogalom ob cesti z nasmehom, v glasove, šale močne volje.
V ljubezen, v srce punce, lepe razigrane , punčke mlade nasmejane,
zase skrbne, samozavestne. Praskam v kožo, ne več mlado, nagubano kot deblo staro, ki na robu ceste skriva svoje brazgotine od hitrosti življenja.
Praskam v telo otroka, mehke krhke njegove roke, ki v dolino drvi, k studencu hiti.
Ko zagleda kamen, vklesan kot amen, vode več ni pod njim.
Žeja močna, suha usta otroka, vrnitev k studencu ni mogoča.
V sobi tuji, tam na mizi vrč je vode.
Čudno izgleda v njem mali studenec kot vrelec.
Okoli njega mladina in otrok, ki ga na svetu več ni.
Ta pesem je pa obetavna. Morda bi jo dodelal/a tako, da ukineš vse rime in tudi zamenjan, nenaraven vrsti red besed ni potreben.
Samo za informacijo ponazoritev, kako bi pesem zvenela bolj naravno, primerno za prosti verz:
Praskam v leta, ki so brezskrbno minila v otroštvu.
Praskam v nasmejane mlade ob cesti za vogalom, v glasove, v šale močne volje.
Praskam v ljubezen, v srce mlade punce, lepe, razigrane, nasmejane, samozavestne.
Praskam v svojo kožo, ne več mlado, nagubano kot staro deblo, ki na robu ceste skriva brazgotine od hitrosti življenja.
Praskam v telo otroka, ki drvi v dolino k studencu, praskam v njegove mehke krhke roke,
Ko zagleda kamen, vode več ni pod njim.
Usta otroka so suha, žeja močna, vrnitev k studencu ni mogoča.
Faeq AlKhatib, z zanimanjem prebiram tvoje pesmi in tudi "Za vogalom" me je nagovorila. Z dodelavo, kakršno ti je svetovala urednica Lidija, bi obogatil svoje pesniške veščine, pesem pa bi pridobila na kvaliteti. Vredno se je poglobiti v predlagane popravke.
Z lepimi pozdravi,
koni
Komentiranje je zaprto!

Napisal/a: faeq
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!